Kezdőoldal » Otthon » Kert » Avokádó növény?

Avokádó növény?

Figyelt kérdés

Van egy magocska, ami jelenleg már 15cm-s gyökérrel és 20 cm-s szárral rendelkezik . Meg 4-5 levéllel.

Olvastam neten mit-hogy, de ez nekem vízben áll (az ott említettek nem ) és kemény a gyökere, félek hogy megsérteném a földbe tétellel.

Hogyan tegyem és milyen nevű földbe érezné jól magát? ( Esetleg orchidea? )


Na meg mennyi idő alatt nő meg ez a kis növény fává?

Illetve valaki elláthatna pár jó tanáccsal, akinek szintén van.

:)



2021. márc. 29. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2021. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezeket zártam be, mielőtt kiírtam a kérdést, köszi.
2021. márc. 29. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Miért, mi nem volt benne megfelelő...?
2021. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy nincs benne egy válasz se amit kérdezek (!?)
2021. márc. 29. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon morzsalékos földet (palántaföld) óvatosan rá tudsz szórni és nem lesz sérülés, többször próbáltam. Csak gyorsan kell végezni és rögtön belocsolni, hogy a legkevesebb károsodás érje.
2021. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Normális, B típusú általános virágföld megteszi. Ha nem lenne elég porhanyós, akkor keverhetsz bele olyan kaktuszföldet, aminek van homoktartalma. Vagy szintén laza termőközeg az úgynevezett palántaföld. Én sose bűvészkedtem ezzel a vizes gyökereztetéssel, pont az átültetéstől félve. Földbe dugva is kinő, csak sokáig nem látszik semmi. Nagyon lassan indul be az avokádó egyébként is, az első években csak egy húszcentis ágacska 4-6 levéllel, amiket időnként teljesen ledob és már azt hiszed, hogy feldobta a talpát, amikor újakat hajt.

Orchidea termőközegbe ne tegyed, mert az nem föld, csak egy szellős törmelék, ami statikailag támasztja az orchidea gyökérzetét, de nem arra szolgál, hogy tápanyagokkal táplálja azt.

2021. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!