Kezdőoldal » Otthon » Kert » Anyagilag mennyire éri otthon...

Anyagilag mennyire éri otthon zöldséget, gyümölcsöt termeszteni?

Figyelt kérdés

Az agglomerációban lakom, és azt látom hogy minden kertben csak tuja nő.

Ennyire nem éri meg senkinek gyümölcsbokrokat, gyümölcsfákat, vagy veteményest fönntartani?



2021. ápr. 15. 11:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Házi permetszereket használok, csalánlevet, fokhagymalevet, növénytársítást, szódabikarbónát peronoszpóra ellen, satöbbi.


Így nem szokott problémám lenni, nem szoktak lerohadni a dolgok, a tetvek nyilván minden évben megjelennek, aztán hamar eltűnnek, ahogy jön a csalánlé meg a katica, nem csinálnak nagy kárt.


Gyümölcsöm nem sok van, 1-2 fa és néhány bokor, azokkal még sosem volt kártevős problémám, talán pont azért, mert itt a környéken nem sokan veteményeznek és gyumölcsfa is kevés van, az én kértemért nem éri meg idejönni :D


Nem azt mondom, hogy soha nincs semmi kár, sose pusztul ki semmi, de azért kicsit túl van tolva ez az egész kártevős dolog, nem szoktam letarolni az egész kertet minden évben minden betegség.

2021. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Hát nekem van itt őszi , szivák több fajta. Cseresznye meggy. Alma itt permetezés nélkül semmi nem maradna. Főleg ha sokat esik. Ez van
2021. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%

21

Igen, ez a titka a dolognak. Ahol nem sokan kertészkednek, oda kisebb eséllyel találnak oda a kártevők és betegségek. Ha majd egyszer mégis, akkor rendes növényvédelem nélkül az adott (megtámadott) növényeket lehetetlen lesz termeszteni.

Budán a Fehérvári út környékén lakik egy ismerősöm, aki zsebkendőnyi kertet művel. A környéken nem nagyon van más, aki nem füvet meg bozótot tart a kertjében. Mégis, egy idő után odataláltak hozzá olyan dolgok, amik tarolnak.

Egy darabig valószínűleg a kérdezőnek se kell a permetezést megtanulni, mert nem kell semmi ellen védekeznie. De ez nem tart örökké. Az majd egy következő szintje a kertészkedésnek, a betegségek és kártevők felismerése, és az ellenük való védekezés.

2021. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó: több mint 30 éve használom a konyhakertet, és eddig semmilyen vegyszert - sem permetezöszert, sem mütrágyát nem kell használni, mégis szépek a zöldségek meg gyümölcsök.

És mivel falu, ezért böven van más kert is a környéken.

2021. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

24

Annak is nyilván megvan az oka, hogy nálad nem kell permetezni. Ha körülnézhetnék nálad, valószínűleg meg is tudnám mondani, mi ez az ok. De talán egy falunév ismeretében is. Na mindegy.

Azzal azért remélem, tisztában vagy, hogy az emberek többsége utál permetezni, csak azért csinálja, mert amikor nem csinálta, akkor lenullázódott a termése. Pl. amikor odatalált hozzám a poloskaszagú szilvadarázs, az első évben volt némi kár, a második évben meg terítve volt centis lyukas zöld szilvával a fák alja, és egy marékkal maradt együttvéve az összes fán. Két lehetőség maradt: kivágni az összes szilvafát, vagy permetezni. Én az utóbbit választottam.

A paradicsom és a krumpli fitoftórája ellen se tudsz mit tenni, ha egyszer megjelenik nálad. Vagy permetezel, vagy leszárad két hét alatt az összes.

[link]

Akkor aztán veheted boltban nyáron is az üvegházit. (Ami természetesen nem azért rossz, mert műtrágyázzák, ezt csak a fullamatőrök hiszik.)

2021. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
84%

#25: Valószínűleg azért nem kell, mert körülötte mindenki masszívan permetez folyamatosan, így nem is tud oda eljutni a legtöbb kártevő.

Mondjuk 30 év tápanyag visszapótlás nélkül is érdekes termést eredményezhet, ha azok szépek

2021. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a természetben nem lehet steril körülmények között termeszteni a növényeket. Illetve volt, hogy már a vetőmag volt "beteg", ami miatt a termés esztétikkailag nem volt valami szép. Én azt tapasztalom, hogy évről évre nezebb a mezőgazdaság, mert mindig van valami gebasz. Rovarok, időjárás, betegségek a növényekre is és az új fajták kegyre jobban hajlamosak rá, a magasabb termés érdekében pl.
2021. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha olcsón tudsz locsolni, és a rászánt időt nem forintosítod, akkor megéri. Egy átlag 500nm-es udvarban egy 4x5-ös fólia, meg egy ugyanekkora vetemény mellette már kiadja az éves lecsómennyiséget(pari, paprika, hagyma). Olyan lecsót nem veszel a boltban. Friss saláta, friss retek, újhagyma.Nem kell lemenned a piacra, kimész a kertbe. A jó meggyfa nem igényes, általában átvészeli a fagyokat. Minden évben ott a lekvár alapanyaga. Ribizli dettó igénytelen, fekete szeder helyigényes, de nem kell sokat foglalkozni vele. Kilója arany árban mindegyiknek. Málnát már alig kapni, egy méterszer három méteres placcon mindig lesz folytontermőd, és nincs nagy csiribiri vele.

Nekünk az udvar mellett van még egy 400nm-s veteményes.Kút adott, vettem 60E-ért szivattyú rendszert, és amikor már nem volt ember aki szántson, vettem egy öreg kistraktort 150E-ért ekével,kapával, sőt, azzal elkezdtem újraművelni egy elhanyagolt szőlőt is. A magok évente 25-30E költséget jelentenek, + a permetszerek.

Ekkora befektetés mellett harmadik éve hónapokig nem veszünk hagymát, zsenge borsóból főzzük a levest, amikor a piacon horror árban mérik a borsót, krumplit gyakorlatilag szezonban vettem zsákban, így még vetni is maradt idénre, a lecsót már mondtam, alma kitart tél végéig, ha jó a termés, ha nem akkor venni kell. Sárgarépa, fehérrépa még a legrosszabb esetben is ad pár kilót. Azt mondom, a hagyma,fokhagyma, paradicsom, paprika, krumpli üzembiztosan behozza az árát. A többi meg vagy bejön, vagy nem.

2021. ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

5, 17, 19, 21!

Szivmelengeto volt olvasni az irasaitokat. Valahogy en is igy kepzelem, igy szeretnem.En most kezdtem el vetemenyezni, nem nagy teruleten egyenlore, de ugy tervezem, h majd bovitem. Nonek az uborka, paradicsom, paprika, csipos paprika palantek. A kertben pedig elutetettem salatat, retket, dughagymat. Jovore gondolkozom folisatorban is, tudom, h nagyobb beruhazas, de mit gondoltok erdemes? Felteszek errol kulon egy kerdest nem akarom ezt szetoffolni. Koszonom.

2021. ápr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

250 vessző málna? Atyaúristen.

Én málnatermesztő vagyok, és le a kalappal a lelkesedésed előtt.


Egyszertermő vagy folytontermő?


Ha egyszer, akkor két hétig folyamatosan málnát fogsz szedni, aztán meg a felesleges sarjakat kiszedni. Az egészet te fogod feldolgozni? Azt tudod, hogy a málna milyen romlandó?


Igazából az időráfordítás a lényeg, és ez is lehet anyagi természetű. Iszonyú meló egy ekkora kert, és sok esetben nem is a konkrét növény gondozása a lényeg, hanem a GYOMOK ELLENI KÜZDELEM. Bizton állíthatom, hogy a kerti munkák nagyobb része a kapálás. Most a gyomirtó használatára nem térek ki, mert ha gyomirtózol, akkor teljesen felesleges otthon bohóckodni, gyomirtóval szennyezett zöldséget, gyümölcsöt tudok venni a piacon is. Most nem megyek bele, hogy mit okoz a gyomirtó, mert itt a fejemet veszik.

2021. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!