Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig tartanak a munkálatok...

Meddig tartanak a munkálatok a szőlősökben?

Figyelt kérdés

Ma jártam olyan helyen ahol ilyen szőlősök, tanyák vannak, és az eső ellenére sokan voltak kint, többen dolgoztak vagy nem tudom mit csináltak.


A szőlősökben meddig tart a munkaszezon? Vagy az egész évben, és csak a szürettel lesz vége? Vagy mi olyan halaszthatatlan, hogy sokan még esőben is kint vannak és dolgoznak?



2021. ápr. 18. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Amikor még nem kordonon nevelték a szőlőt, hanem karó mellett futtatták a vesszőket, azt mondta a szőlősgazda: "A szőlő nem szereti az egyenes gerincű embereket". Ezzel arra célzott, hogy a tőke mellett mindig görnyedni kellett. Gondozható a kordon mellett állva is, de munka bőven van.

Kezdődik a kora tavaszi metszéssel, folytatódik a permetezéssel, kötözéssel, kacsolással (fölösleges hajtások és hónaljhajtások eltávolításával), újabb és újabb permetezésekkel, szürettel. Télre az egyes tőkéket be szokták földdel takarni. Mindezek, amiket felsoroltam változhatnak a szőlő fajtájától, az időjárástól stb. Szakemberek tudják.

2021. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyomirtás (kapálás) lemaradt.
2021. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
79%
A szőlővel sok munka van. Márciusban megmetszettem. Most van hosszabb szünet . Majd ha tíz centis hajtások lesznek kezdem permetezni kötpzni agusztus első hetéig. Utána már nem bántom csak szüretelek. Vannak már rezisztens fajták ami jó féle nem direkttermő mégse kell permetezni. Na azokkal kevesebb munka van.
2021. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Mi felénk ez a hasonlat járja: "A szőlő olyan, mint a szépasszony. Szereti, ha álladóan simogatják". Tehát a téli hónapokat leszámítva szinte minden héten akad kisebb - nagyobb tennivaló.
2021. ápr. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
És még a bort is kezelni kell (ha bort is akarsz)! Erre van a "nyugalmas" tél.
2021. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Tavasztól őszig.
2021. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha nagy szőlőtáblát láttál bérmunkásokkal, azok a szálvesszők lekötözését végezték, felénk is csinálják még.

Kiskertekben már kapálnak mostanság. Nagy szőlőföldeken nem szoktak kapálni, hanem a sorközt traktorral művelik, a sort meg gyomirtózzák.

2021. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!