Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszédhoz átlógó bokor ága...

Szomszédhoz átlógó bokor ága miatt balhé?

Figyelt kérdés

A házának a hátsó falával érintkezik a telkemmel, illetve egy-másfél méterrel a teraszának az oldalával. Állítólag oda lógott át tőlünk egy bokornak az ága. Ha szól, hogy zavarja - az én hibám is, nem vettem észre - levágom. Nem szólt. Átmászott a telkemre, a kis bokrot tőből kivágta, és extra bónuszként odabacta a kertem közepére.

Ez így rendben van?

Mit mond erről a szomszédjog?



2021. máj. 4. 07:46
 1/8 anonim válasza:
100%

Feljelenteném a picsába. Ez nem normális.. Szegény bokor :( jó idegbeteg lehet, ha egy bokor ág zavarja 😅

Persze képet azért készítettem volna ahogy a vokor ott hever a kerted közepén. Bizonyítékként.

2021. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha ezt tette volna a szomszédom én jól megvertem volna vagy rendőrség. Nincs olyan átmászik és olyan sincs hogy levágja. Egyébként a Ptk. szomszédjogi törvényszakasz egyértelműen fogalmaz, szólnia kellett volna szóban vagy írásban és utána az átlógó faágat levághatta volna, ha te nem vágtad volna le. Az hogy átmászik és tőből kivágja birtokháborítás, rongálás és vagyonjogi pert kezdeményezhetsz utána.

Amúgy meg mássz te is át hozzá és vágd ki egy fáját a hülyének.

2021. máj. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Neki maximum arra lett volna joga, hogy az átlógó ágat levágja.

A telkedre nem jöhet be engedély nélkül - magánlaksértés, illetve nem vághat ki semmilyen növényt nálad - rongálás. Ezek miatt feljelentheted.

2021. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

"Amúgy meg mássz te is át hozzá és vágd ki egy fáját a hülyének."


Szóval egy ártatlan fa legyen megölve a szomszéd hülyesége miatt ????

2021. máj. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tudom, hogy ami átlóg az a tied. Levághatod, megeheted. Nem megyek át az ágakat levágni vagy fát kivenni tőből, csak levágom ami átlóg.
2021. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Én is úgy tudom, hogy szólnia kellett volna.

A fiam át akart menni jól lehordani, de lehet, hogy megkérem rá.

A fénykép jó ötlet.

Az ő fáját nem vágnám ki, de gondolkodom egy kis macskasz*ron a teraszára:-D

2021. máj. 4. 08:28
 7/8 anonim ***** válasza:
A fénykép nem bizonyíték arra hogy ő vágta ki.
2021. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen, valóban.


Amúgy összebalhézott már az új szomszéddal is - pedig ő igazán béketűrő -, és 6 éve, amikor ideköltözött, szintén előzetes értesítés nélkül fölállványozott nálunk, mert házfalat festetett. A "mesterek" az én növényeimre dobálták a szerszámokat és az állványról a kertembe h*gyoztak. Akkor kivertem a balhét, elnézést kért.


Nem tudom, miért nem lehet szólni/kérni, a békés együttélés érdekében.

2021. máj. 4. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!