Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet venni kúszó filodend...

Hol lehet venni kúszó filodendront? Ritka növény lett?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kúszó filodendront, valamiért az a tudat volt meg nekem hogy ez egy gyakori szobanövény, hiszen sok helyen emlegetik az interneten, gyerekkoromban is tele volt vele az összes lépcsőház, stb.

Meglepődve tapasztaltam, hogy szinte sehol nem lehet kapni, legalábbis ott nem ahol eddig kerestem.

A lakóhelyem összes virágboltjában néztem, minden hipermarket/szupermarket virágos részén, de semmi. A praktiker állítólag forgalmazza, de fél éve nem volt egyszer se az áruházban készleten.


Ennyire ritka növény lett? Mi ennek az oka? Régen tényleg mindenhol ott volt...


Milyen jellegű boltban lehet még érdemes próbálkozni vele?

Esetleg Budapesten a Westend környékén nem ismer valaki olyan boltot, ahol kapható?

Honnan lehet beszerezni?


2021. máj. 10. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Kertészetekben bárhol kaphatsz. Pl. Fitoland, Oázis, stb.
2021. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kúszó filodendronra gondolsz?

Mert a szobai futóka az, ami mindenhol volt régen. (Nálam most is van.)

2021. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A futóka is volt, olyanom már van. De nálunk filodendron is nagyon népszerű volt. :)


Sajnos a fitoland és az oázis is nagyon messze van nekem, nem akarnék a városban fel-alá utazgatni emiatt, ezért említettem a westend környékét, oda amúgy is kell mennem néha.

2021. máj. 10. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy Obihoz lakok közel, meg néha be szoktam esni egy Oázisba is. És közel sem mindig van készleten. Szóval hacsak nem az a kikapcsolódásod, hogy növényeket nézegetsz, egyszerűbb odatelefonálni a boltba, hogy van-e, esetleg, hogy várható-e, kérésre tudnak-e szerezni.


(Nézz Scindapsus pictust is, nem bonyolultabb lélek, mint a sima futóka, viszont csini. És ha már nosztalgia, felénk a nyíllevél is menő volt régen.)

2021. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Moai Virágban a Víg utcában kapsz olyat vagy cifrábbakat is. Nem a Nyugati környéke, de a 4-6-os odavisz.
2021. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!