Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi a reális ára egy...

Mennyi a reális ára egy fűnyírásnak ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Egy 700 négyzetméteres, hegyoldalban lévő ingatlan telkén kell levágni a térdig érő füvet, fűkaszával.

Az emelkedés/lejtés kb 12-15%-os ha számszerűsíteni kell.


A fűkasza nem az enyém hanem a tulajé, de én veszem bele a benzin keveréket, és saját autóval érkezem (30 km-re van a lakhelyemtől) és nagyjából 2-3 óra alatt végzek.

Eddig mindig én nyírtam, tavaly emeltem egy minimálisat amit megszólt a tulaj, hogy sok.


Arra lennék kíváncsi, hogy a leírtak alapján ezt mondjuk egy kertész mennyiért csinálná meg, vagy úgy bárki más milyen árat mondana?

A levágott füvet nem kell összeszedni, illetve a terepviszonyokról még annyi, hogy akad 1-2 fa is, és rengeteg vaddisznótúrás így "bokatörő" egyenletlen a talaj.


FONTOS! Pest megye, agglomeráció tehát ilyen árakkal kell számolni, és nem az érdekel hogy a kocsmatöltelék Pista egy sörért lenyírná.


*700 négyzetméter az a terület amit nyírni kell és ezen pluszban van rajta a ház.



2021. jún. 19. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
A reális árat nem tudom, de én 10 ezer alatt biztos nem csinálnám meg.
2021. jún. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
20 Ft / négyzetméter
2021. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezeket ismerősi/baráti árként gondoljátok, vagy úgy hogy egy idegent odahívni? (szakembert)
2021. jún. 19. 09:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok: idegennek ennyi
2021. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

15-öt kértem, és ezt emeltem tavaly 20-ra.

Úgy számoltam, hogy 15 ezer a tiszta hasznom, a többi az üzemanyag (mind a kaszába mind a kocsimba)

Egyébként ugyan ennyit kapok egy szombati munkanapért ha bevállalom, és ott 6 órát dolgozok, de nem végzek fizikai munkát.

2021. jún. 19. 09:51
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

"tavaly emeltem egy minimálisat"

15-ről 20-ra szerintem nem kicsi emelés. Mindegy. Egyébként is soknak tartom a 20 ezret, annyit tuti nem fizetnék. Főleg ha én adnám a gépet.

2021. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

"szakembert"


Olyant aki fűnyíró szakon végzett??

2021. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Én bizony lemennék a kocsmába és kitennék egy cetlit, hogy aki lenyírja kap egy rekesz sört.

(Vagy kettőt.)

A f. szom fizetne 20ezret 2 órányi fűnyírásért úgy, hogy még saját szerszámod sincsen.

2021. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

10-30 ft/nm árakon dolgoznak az olyan "szakik" mint te, itt pest környékén. Nagyobb cégek akár 55 forintot is elkérnek.

Te kimaxoltad az árat, viszont géped sincsen, igy szerintem drágán dolgozol, rézsű ide vagy oda. A 15ezer reálisabb volt.

2021. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Van gépem, csak ő mondta hogy az övét használjam (meg nem is szívesen használnám ilyen körülmények között).

Egyébként nem szívesen csinálom ezt a munkát, ő hív mindig.Mikor megjegyezte, hogy más olcsóbban csinálja, mondtam hogy akkor őt kell hívni, mégis megint nekem szólt.

Szóval lehet látni kéne a körülményeket mielőtt lehúzós trógernek minősítetek, de mindegy is.

Mint említettem fizikai munka nélkül megkeresem ugyan ezt a pénzt egy szombati nappal, az idő meg nem számít szóval ilyen az élet.

Csak kíváncsi voltam, hogy mennyire kértem magas árat, de örülök hogy akkor kimaxoltam, sajnáltam volna ha reális áron szenvedek vele :D

2021. jún. 19. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!