Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudok valamit tenni, ha az a...

Tudok valamit tenni, ha az a gyanúm hogy a szomszéd megmérgezte a növényeimet?

Figyelt kérdés

Az új szomszéd még tavasszal kivágott minden fát a telkén, kivéve egyet, ami bele volt nőve a kerítésbe (az ő és a mi telkünk közötti kerítésről van szó), azt csak simán elvágta a kerítés tetejének a vonalában. Még néztük is, hogy ez semmit nem fog érni, hiszen akácfa, könnyedén kihajt újra, minek vesződik vele..

Meg is történt, már 1-2 méteres új hajtásokat hozott a fa, mikor elmentünk itthonról egy hétvégére, és mire hazajöttünk azt ettük észre, hogy kókadozik az egész növény, száradnak-lógnak az ágai, meg volt néhány ág a mi kertünkben is leesve. Én furcsálltam, de nem vettük különösebben komolyan, úgy voltunk vele hogy szegény meg lett csonkítva aztán jött a forróság, biztos megviselte, igyekeztem meglocsolni párszor.

Mostanra viszont több, mint gyanús. Azóta is csak egyre rosszabbul néz ki, egyre több gally hal el rajta, az összes lóg, és egyre gyakrabban találok letört ágakat a kertben. És ami a legrosszabb, hogy a fa közelében levő növényeim is kezdenek tönkremenni, még a büdöske is kipusztult, az összes virágom haldoklik ami a fa közelében van, pedig semmi bajuk nem volt. :(


Elképzelhető, hogy valami mérget öntött ki?? Annak van valami felismerhető, egyértelmű jele? A közelben növő zöldséget meg merjük enni majd így? Mit tehetnék ellene?


2021. jún. 30. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pl. gyomirtót nagy mennyiségben. A mi szomszédasszonyunk is azt használ, utána sárgulnak a falevelek és a szőlőlevelek nálunk is.
2021. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1). Bizonyítanod kellene (laborvizsgálat), hogy mérgezett a talaj vagy maga a növényzet.

2). Ha mérgezettet mutatnak a laboratóriumi eredmények, akkor bizonyítanod kellene, hogy ki a tettes. Ezt pedig aligha tudod, mert nincs bizonyíték a kezedben ún. "corpus delicti".

2021. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem valami glifozáttal lepermetezte. Szóval gyomirtót használt. Ha volt egy kis légmozgás, akkor nem csak az akácra ment, hanem a körülötte lévő növényekre és a büdöskére is. Azért haldoklanak, mert legyomirtózta az akácot.
2021. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!