Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ismerőstől kaptam paradicsom...

Ismerőstől kaptam paradicsom palántákat (koktélparadicsomként). A kis bogyók nem szabályos gömbök, hanem olyan gerezdes-félék. Ez koktélparadicsom lesz, vagy nem?

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 19:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Persze, akkor érett a bogyója, ha megfeketedik. Nekem most black cherry koktélparadicsomom van, az is fekete lesz, de az pici, a tied meg jókorára nő majd.

Kalciumot azért kell a levelekre permetezni, mert ha komolyabb hőmérsékletváltozás van, olyan öt-tíz C fok, akkor a gyökerek nem veszik fel a kalciumot. Az ilyen nagy bogyójú paradicsomok kényesek, mert mire akkorára nőnek, sok baj érheti őket.

Mellesleg a magyar termőföldben többnyire van elég kalcium, csak a paradicsomnak kell ilyenkor adni, inkább magnéziumhiányos a föld, azt keserűsó adásával lehet pótolni, de nem kell túlzásba vinni.

A Volldünger jó tápoldatokat csinál, de nem mindegy az NPK arány, mert minden növénynek más az ideális, de levélre inkább ne permetezd, mert megéghet a növény, arra külön levéltrágyát érdemes használni. Nem muszáj pont a wuxalt, ha van a közeledben kertészet, valami biztosan van, csak tartsd be a keverési arányt, inkább kevesebbet tegyél bele, mint többet.

Karózd meg rendesen, mert masszív növény.

2021. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. júl. 8. 16:55
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy fekete lesz.

Valami sima befőzőparadicsom. (Az étkezésiek nem szoktak gerezdesek lenni.)

2021. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Na igen, rengeteg fajta van, nekem ilyen volt, vagy legalább is ilyesmi, mert nem tudom a nevét, tavaly úgy kaptam a két palántát ajándékba.

[link]

2021. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 - szerintem az enyém nem pont olyan lesz, mint a képen volt látható. Áthívtam a szomszédot, akitől kaptam a palántákat, és látva a kis gyümölcsöket nem győzött csodálkozni....mert ő úgy tudta, hogy koktélparadicsom-palántákat adott....azon a helyen, ahonnan kiszedtük a kertjében ezeket a kis palántákat (szaporította magról az előző éviből)...szerinte koktélparadicsomok voltak...de, megállapította ő is, hogy ezek bizony nem azok (lesznek).
2021. júl. 8. 21:39
 16/22 A kérdező kommentje:
Most éppen egy nagy hőmérséklet-esés lesz (holnap) - addigra nem tudok beszerezni kalciumot....otthon, házilag miből lehet esetleg kinyerni kalciumot (így hirtelen)?
2021. júl. 8. 21:42
 17/22 A kérdező kommentje:
Kérjek valakitől kalciumtablettát (?) talán a szomszédasszonynak van, mert neki szokott kelleni, ha megcsípi egy darázs...
2021. júl. 8. 21:43
 18/22 A kérdező kommentje:
A Volldüngerben sajnos alig van kalcium (kálium van benne jobban)
2021. júl. 8. 21:44
 19/22 anonim ***** válasza:

Lepermetezheted hígított tejjel a leveleket szombat reggel, abban van kalcium valamennyi. Már nem emlékszem, mennyire kell felhígítani vízzel, de a neten biztosan van erről valami.

Ez azért nem olyan jó, meg fehérje is van benne bőven, akkor jó a tejes permet, ha atkás, vagy levéltetves a paradicsom, de jobb híján kalciumpózlásra is megfelelhet egyszer.

2021. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ezt találtam

[link]

2021. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!