Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A cseresznyében lévő kukac...

Ignis Subdialis kérdése:

A cseresznyében lévő kukac cseresznyeízű?

Figyelt kérdés
Cseresznyeszezon van és egyik kedvenc gyümölcsöm a cseresznye. Viszont nem akarok élelmiszert pazarolni, meg amúgy is roppant drága mostanában, úgyhogy nem dobnék ki minden kukacgyanús cseresznyét. Persze bizonyára már több kukacot megettem úgy, hogy nem is tudtam róla, de azért még mindig van bennem egy kis félsz, hogy egyszer megkóstolok egy kukacízű kukacot, bármilyen is legyen a tipikus kukacíz, a lényeg hogy ha eltér a cseresznyétől, azért nem lenne túl jó érzés.

2020. jún. 19. 21:36
A kérdező szavazást indított:
Igen, a kukac is cseresznyeízű.
Nem, a kukacnak eltérő íze van.
Brit kutatók kimutatták, hogy a kukac mindig olyan ízű, amilyen növényt eszik éppen.
37 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A brit kutatókig azt hittem, hogy komolyan kérdezed...
2020. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van is benne kukac, nem fogod érezni az ízét, hiszen egyrészt kicsi, másrészt meg a cseresznye íze elég erős ahhoz, hogy elnyomja ha van is neki. Szóval ha nem nézegeted, csak eszed, akkor nem fog feltűnni. De ha nem akarod megenni, akkor vagy szedd ketté a cseresznyeszemeket és úgy látod melyik a jó vagy az összes gyümölcsöt tedd vízbe hosszabb időre és pl. reggelre a kukacok már a víz felszínén lennének, nem a cseresznyében. Keresztanyám szokott eltenni cseresznyét egészben, nála láttam ezt a trükköt és tényleg működik.
2020. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Teljesen komolyan kérdeztem, a brit kutatókat csak feloldásképp írtam bele, de sajnos itt a gyakorin annyi a gyanakvó felhasználó, hogy mindenbe belelátnak valamit és humorérzék az egy szál se. Próbálok kreatívan kiírni kérdéseket, de ha ennyire nincs rá piac... :D
2020. jún. 19. 21:46
 4/16 anonim válasza:
87%

Aki arra szavaz, hogy eltérő az íze, az megmagyarázná, hogy milyennek érezte? Én speciel sosem éreztem cseresznye ízen kívül mást, tehát az én tapasztalatom az, hogy vagy nincs íze, vagy cseresznye ízesítésűvá vált a kukac.


Amúgy, ártani nem árt, kis fehérje. :D

Én jobban szorongok attól, ha kukac kakis a cseresznye belseje, na annak már rossz íze van! Abszolút nem cseresznye! (Keserű, fanyar)

2020. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettől félek, hogy kukacot találok. Úgyhogy mindig kézzel kimagozom, utána újra megmosom és csak úgy eszem meg.
2020. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak úgy lehetne tudományos igénnyel kideríteni, ha értékelhető mennyiségű kukacot (kb. 20 gramm elég lenne szerintem) összegyűjtenél, egy napig éheztetnéd, hogy a bélrendszerük kiürüljön, utána megmosnád, és megennéd önmagában.

Alaposan szét kellene rágni és a masszát kissé mozgatni a szádban, nyelvvel szájpadlásodhoz nyomni. Így érezhetnéd igazából a valódi kukac-ízt.

Viszont egyben felmerül a kérdés, hogy a közönséges cseresznyelégy, Rhagoletis cerasi mellett vajon más rovar lárvája is nevelkedik-e a cseresznye termésében? Ennek utána kellene nézni, s ha igen, akkor a kukacokat először fajra leválogatni, mert ki tudja, hogy az egyes fajok lárvái ugyanolyan ízűek-e...

Ebben az esetben a különböző fajok lárváit külön-külön kellene összerágni, masszájukat a szájban mozgatni, nyelvvel a szájpadláshoz nyomni stb. Az eltérő fajok között alapos szájöblítést kellene tartani, az ízek keveredésének elkerülése végett.

Viszont nekem már a leírásától is hányingerem van, tehát ezen elméleti tanácsadáson túl a vizsgálat empirikus részére sajna nem vállalkozhatom...

2020. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pont tegnap ettem majdnem meg egy kukacos cseresznyét, de kikoptem. Teljesen más íze volt. Eddig 28 évig mindig bontottam és csak a nem kukacost ettem meg, szóval nekem feltűnt a kukac íze az egész cseresznye átvette...
2020. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
#4 A cseresznye íze ugyan elnyomja, nem különösebben érzhető. De logikusan gondolkodva a hernyó nem lehet alapból cseresznye ízű. Nem veszi át azt az ízt, amilyen gyümölcsben van. Ha annyira kíváncsi vagy, keress egy kukacos cseresznyét, vedd ki a kukacot belőle és kóstold meg. ;D
2020. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

#8

Pfuj! :D

2020. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Drága kérdező, szerintem többen vennék a lapot, ha a Humor kategóriába tennéd. Itt annyi baromsággal találkoztunk már, hogy mindent halálosan komolyan veszünk.
2020. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!