Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a szomszéd fája átlóg a...

Ha a szomszéd fája átlóg a kertembe, akkor levághatom? Vagy neki kell levágnia?

Figyelt kérdés
A kapum előtt is van egy bokor ami zavar a kocsi kiállásnál, mert karcolja a kocsit. Kérjem meg hogy vágja le vagy kérdezzem meg hogy levághatom e?

2021. júl. 27. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan neki kell levágnia, gyakorlatban ahogy megbeszélitek.
2021. júl. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg bizonyos határig el kell viselned, de nem okozhat használatban szükségtelen akadályt(szerintem fenáll, de nem vagyok ügyvéd)


Szerintem először megérne egy kulturált beszélgetést(ha másért nem ha jogi ügy lesz akkor a megoldási hajlandóságod pozitív tényező), hogy tőled maradhat a bokor, de annyit szeretnék hogy vissza legyen annyira hogy kocsid ne karcolja.


Érdemes beleszámítani hogy akár évtizedekig is szomszédok lehettek, nem biztos érdemes alapból a jogi "fegyverekhez" nyúlni ha egy egyszerü beszélgetés megoldhatja.

2021. júl. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy előbb megkérném, hogy vágja le! Ha beleegyezik, akkor megkérdezném, hogy mikorra számíthatok erre?

Ha elmúlt az az idő és nem vágta le, akkor én vágnám le, ami az én részemre belóg.

2021. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kölcsönös megbeszélést ajánlom. Ha ez eredménytelen lenne, akkor vágjad le Te.
2021. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, mit gondolnak itt a válaszolók.


Gondolkodás és értesítés nélkül levágnám az ágat, ha a több milliós kocsimat karcolná meg.


Itt nem arról van szó, hogy az udvarra lóg át egy ág, hanem hatalmas kárt okoz a kocsiban.

2021. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Egy átlagos magyar autóban nem tudsz hatalmas kárt okozni, max totált.
2021. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nyilván megtehetnéd és még nagyon szóvá sem tehetnék.

Csak tudod, az emberek EGY RÉSZE kultúrember és megadja a módját UDVARIASSÁGGAL a jogos kívánságának is, ha az a szomszédot is érinti.

Ettől senki nem lesz kevesebb, legfeljebb civilizáltnak fog tűnni.

2021. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. júl. 29. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!