Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a szomszéd diófájának egy...

Ha a szomszéd diófájának egy vastag ága átjön az én kertembe, akkor levághatom az engedélye nélkül?

Figyelt kérdés
2017. máj. 14. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

:))

Kérdésed egyidős az emberiséggel,csak kié a gyümölcs' verzióban


Az véleményem az hogy,először beszélj a szomszéddal,hogy ez zavar téged,és szeretnéd élvezni a saját telkeden a fényt...

2017. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem . Milyen alapon ? Megkérdezése figyelmeztetése nélkül joggal kér számon . Akkor ha nem tesz lépést a kérésedre és nem hajlandó semmit se tenni a jegyzőnél tegyél bejelentést ha nyomja a kerítést vagy beleér épületbe akadályoz .
2017. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy már kérdeztem, de nem engedi..
2017. máj. 14. 14:11
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Akkor jegyző--birtokháborítás miatt feljelentés.
2017. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Ezek szerint nem vagytok valami jóba. Csak úgy simán nem vághatod le,ha ő nem engedi vagyis neki kellene levágni akkor arra vannak lépések.

Mi amikor a házat megvettük a szomszéd egyből egyből jött át szólni,hogy levágja a cseresznyéről azt a hatalmas ágat ami átlóg. Én egyből mondtam neki,hogy oh ne foglalkozzon vele,nagyon jó helyen van az, szeretjük a cseresznyét :D

2017. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes egy huza-vona tud ebből kikerekedni,volt erre is példa környezetembe. A jelentgetések nem vezetnek eredményre,a birósági tárgyalás sem, a szomszéd inkább büntit is fizet,de a fa ága marad,és közben az idő telik .Levágod az átnyúló ágat,a szomszéd feljelent,kifizeted a birságot,de már a fa ága nem lóg a kertedbe .
2017. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Egy egészséges fa vastag ágának nem csak nekiugrunk fűrésszel, oszt jó napot, hanem a heget le kell kezelni fa sebtapasszal.

Ha te vágod le, a seb kezelése is a te dolgod, mert ha ettől kezdve megbetegszik a fa és a gombák miatt korhadni kezd, az nem lesz neked olcsó mulatság.

A szomszéd a gatyát leperelheti rólad a diófa anyagáért, a több éves termésért (1 kg. dióbél idén 3600Ft volt) az eszmei kárért (mert mondjuk a nagyapja ültette) és hasonlók.

Hiányzik ez neked?

Szerintem hagyd a fenébe, szedjétek össze minden évben alatta a termést, süssetek belőle finomakat és kész.

2017. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Pedig ha zavar az ág, akkor hívod a jegyzőt és birtokvédelem alapján pont ő fogja levágatni azt a faágat.
2017. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha csak a lehulló levelek miatt akarod levágni az ágat, azzal ez a probléma nem szűnik meg, mert a fáról mindenképp potyog és az első szellő átviszi.
2017. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Meg a szomszéd is lapátolja majd át bosszúból.
2017. máj. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!