Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem hajlandó a szomszéd...

Nem hajlandó a szomszéd rendbetenni a telkét. Az önkormányzat nem segít. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A szomszéd házban senki nem lakik, évek óta áll magában. A tulajdonos nem gondozza a telket, többször is szóltunk neki de hiába, azóta nem is látjuk. A fű méteres. A fák a háztetőnkre nőttek és átlógnak az udvarra is. Bejelentést tettünk az önkormányzat felé még tavaly de változás nem történt az ügyben. Hova fordulhatnék ilyenkor? Köszönöm.

2021. aug. 12. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Az átlógó ágakat levághatod, a gazt meg lepermetezed a te oldaladról, ameddig le tudod.
2021. aug. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyértelműen kiderült, hogy ezt neked kell megoldanod, hisz csak neked jelent problémát, senki mást nem érdekel és senki más nem hajlandó cselekedni. Szóval, amit tudsz, azt tedd meg, pl amit az első hozzászóló is írt, illetve a kerítést is lecserélheted, vagy letakarhatod valamilyen borítással, hogy ne kelljen a szomszéd telket bámulnod
2021. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Olyan nincs, hogy az önkormányzat nem tesz semmit.

A jegyzőnek ez kötelessége!

2021. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
#3: Akkor te igen jó helyen laksz, ahol az emberek/hivatalok teljesítik a kötelességeiket. Nem ez a jellemző.
2021. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a jegyzőhöz, s adja írásba, hogy ezzel ő nem foglalkozik!


Mindenkinek van felettese.

2021. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, a megyei kormányhivatal a felettese. (De lehet, hogy a járási is elég, kérdezd meg tőlük, egy telefon.)

A jegyzőnek a dolog beállta után 1 évig feladata, hogy birtokvédelmi eljárást indítson. (3000 Ft, ha jól emlékszem.) Persze, lehet azt mondani, hogy idén lett ennyire rossz a helyzet, tavaly még nem voltak ilyen veszélyesek az ágak, ezért még beleférsz az 1 évbe.

2021. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen van, hogy nix szomszéd, csak béke, és csend honol?! Bárcsak a mi szomszédunk helyén nőne a gaz! Ezt a nyugalmat! Irigykedem!
2021. aug. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.Ami àtlóg èn levàgom.Mèrges is vagyok,hogy igy is egyedül nevelem a gyerekeim ès èppen megèlünk,de mèg más gallyait is vàgom ès én fizetem az elszàllitásàt.Nyílvàn kell,mert akkor az èn portàm lesz ronda. Ultra igènytelen a szomszèd ,a hátsó udvar,pont a bejàrati ajtómnàl van.

Nyàr elejèn patkànyokat irtottunk,udvara tele gallyakkal ,farakàsokkal. Semmit nem.tesz.

Mivel 10 hónapja költöztünk ès szeretnèk jóban lenni,eddig nem.szóltam ,de most már unom.


Együttèrzek veled.

2021. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Alaposan nézz körül. Ha parlagfű is nő a gazdátlan telken, nagyon csúnya csekkre számíthat a tulaj.
2021. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A parlagfű a bolygatott területeket kedveli!
2021. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!