Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófa törzzsel mit lehet...

Diófa törzzsel mit lehet kezdeni, érdemes olyasmiben gondolkodni hogy eladni? Vajon lenne rá kereslet?

Figyelt kérdés

Kb 200 cm a körmérete és ember magas, egészséges.

Napokon belül döntenem kell a sorsáról hogy fel legyen aprítva vagy?

Asztalosoknak vagy szobor faragóknak kellhet?



2021. szept. 16. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szólj maszek asztalosnak, de talán találsz rá céget is. Az árakat nem tudom, de a szép diófatörzs nem olcsó (de a belőle készült bútor sem).
2021. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Az ötlet jó, de azért nem sok maszek asztalosnak van saját profi szárítókamrája (az "elrakom a fészerbe 2 évre száradni" és hasonló megoldásoktól tekintsünk el). Fűrésztelep vagy erdészet már esélyesebb, hogy átveheti, de nem jósolok neki olyan nagy értéket, mint amekkorát te szeretnél hallani, hiszen kell valaki, aki úgy vágja ki, hogy ép maradjon az alapanyag (már ha még ép és nem károsították pl. rovarok, amit kívülről nem látsz), kell egy rönkszállító teherautó és még a felvásárlónak is lesz bőven dolga vele, míg pl. bútoriparban használható anyag lesz belőle. Ráadásul ilyen egyedi lakossági esetekhez nem mindig éri meg kimenni: míg nálad kivágják a fát az erdőből köbméter számra szedhetnék ki a vágásérett tölgyeket. Olyan 100-150.000 forint/köbméter árat ki lehet alkudni úgy, hogy neked ne legyen dolgod vele, de szerintem akkor se sértődj meg, ha ennél kisebbet mondanak.
2021. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
2021. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp : Vágás előtt keress rá vevőt, mert utána nehéz lesz eladni, mivel ha nem megfelelően van szárítva akkor repedések keletkeznek és nem fogják megvenni, mert csak tűzifának alkalmas.
2021. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szárított dió fűrészáru 5-600ezer Ft, így, rönkben 30-50ezret talán adnak érte.
2021. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hirdettem egy évig, érdeklődés hiányában tüzifának vágtam ki.

Nagy és egészséges volt mindkettő, csak a ház fölé nőtt.


a vaterásat tüzifának sem fogják elvinni, ha már egy éve ott rohad a földön, max ingyen

2021. szept. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző, én is jópár embertől hallottam már, hogy hiába hirdette, nem jelentkezett a kutya se.

Ha esetleg nagyon nagy szerencséd lesz, akkor jelentkezik egy felvásárló, aki tűzifaárban átveszi. Egyrészt ő is akar nyerni rajta, másrészt meg jelentős költségbe kerül, mire egy rönkből rendes asztalosipari alapanyag lesz.

Semmi realitása, hogy több tízezret adjanak egy ilyen rönkért. (Ha jól számolom, a hasznos átmérő 60 cm körül lehet, tehát az egy darabból készített asztallap lehetősége sincs meg benne.)

2021. szept. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!