Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szelídgesztenyét el lehet...

Szelídgesztenyét el lehet ültetni magról?Mennyi idő után bújik ki?Valaki nevelt fel így csemete fát otthon ?

Figyelt kérdés
Szeretnénk ültetni talált gesztenyéből.Egyszer már kibújt,valószínü a madarak ide hozták de Apu kihúzta.

2021. okt. 14. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ne sult gesztenye legyen :)
2021. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet magról szaporítani, de a magról szaporított szelídgesztenye csak 20 év múlva hoz termést először.

Érdemes oltványt venni, azok már 7 évesen teremnek és ellenállóak a kéregrák gombafertőzéssel szemben is.

Egy oltvány 1600 ft-ba kerül, szerintem megéri míg a magoncokkal eszetlenkedni.

Ráadásul először árnyékos majd napos helyre van szüksége a csemetének, de a gesztenye nem szereti az átültetést.

2021. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom savanyú talajt kedveli.
2021. okt. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kollégámnak volt két fája, magról. Azt hiszem, 7-8 év után teremtek először. Én kb. 15 éves korukban láttam őket először, akkor már vödörszámra teremtek. Az egyik kis termésű volt, a másik nagy. Amikor a kollégám halála után a kis termésűt kivágták, a nagy termésű magában is termett.

De azért ha én akarnék ültetni, én is oltványt vennék, mert ahogy a kollégámnál az egyik kis termésű lett, úgy mindkettő is lehetett volna kis termésű...

2021. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mattias ***** válasza:
Mi ültettünk így vmi olasz import nagyszemű gesztenyéből. Lakásban, cserépbe, ősszel. Tavasszal kibújt, de csak ősszel ültettük ki. 6 évesen termett először, hasonlót, mint amilyet ültettünk (nagy termés).
2021. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mattias ***** válasza:
meszes taljunk van, de bírja
2021. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem erőlködnék vele, mert rendes terméshozamot csak nyugger korodban fog csak hozni, addig meg egy csomó dolog van vele, hogy ne pusztuljon el.
2021. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!