Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb 8 éves szölöt hogy metszem...

Kb 8 éves szölöt hogy metszem meg és mikor? Eddig még nem volt soha rendesen megmetszve.

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A szőlő fajtájától függ, hogy hány szemre metsszed meg. Tél végén szokták metszeni, mégpedig úgy, hogy a tavaszi nedvkeringés beindulásakor a nedv ne folyjon a szemekre, mert egy késői fagy tönkreteszi a szemet.
2021. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az a baj hogy az elég rosszul nézhet ki ha még sose volt metszve. Látni kellene milyen állapotban van. Mindenképp erős visszametszés kell. Jobb lenne keresnél egy hozzáértőt aki átnézi. Vagy feltehetnél ide egy közeli képet a tőkéről.
2021. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen valoban rosszul néz ki. Futtatva nem lett sehova igy csak a földközelben van.Olyan dzsungel szerü a tökét nem is igen látni a sok levéltöl. Egyébként valami piros szemü és volt rajta elég sok termés.

Leszedni sajnos nem tudtam sokat mert megették a seregélyek.Amit le tudtam szedni az meg tele volt valami bogarakkal. Amit kostoltam az izre jo volt és épp ezért szeretném valahogy rendbe hozni.

2021. okt. 17. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi támrendszere, akkor valószínűleg vannak a tő közeléből induló vesszők. Ezekből majd február végén, március elején válassz 4-5 db-ot, és vágd 3 rügyesre. Minden mást takaríts le.

A következő évben egész biztosan lesznek olyan vesszők, amik még közelebb lesznek a tőhöz. Ezekkel lehet majd aztán rendesen csinálni azt, amit leírtam. Ezt egyébként bakművelésnek hívják (több változata is van), erre rá is guglizhatsz.

Ha meg leszel elégedve jövőre is a szőlőddel, akkor meg érdemes lesz támrendszert készíteni neki, függőleges oszlopokkal és vízszintes drótokkal.

2021. okt. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitséget az infot.

Támrendszer az van de soha nem lett ra futtatva és felkötözve.

Az idén még nem csináltam vele semmit sem.

2022. márc. 19. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig már nagyon ott lenne az idő.

Most akkor hogy néz ki, ha nem a támrendszeren van? A földön fut, vagy mi?

2022. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen kb a földön van össze vissza. Egyes szálak fel vannak kötve de az is össze vissza.
2022. márc. 19. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor válassz ki egy olyat, amit fel tudsz vinni a kordon alsó drótjára (pl. karó mellett), ezt metszd meg szépen, a többit takarítsd le csonk nélkül.
2022. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ a segitséget.Igy akkor már el tudok indulni a jo irányba.Mostmár tudom hogy kezdjek hozzá.Nagyon szépen köszönöm még egyszer.
2022. márc. 20. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!