Kezdőoldal » Otthon » Kert » Áttelelő hagymát vetettem...

Áttelelő hagymát vetettem magról, most kb. 13-19cm magasak. Tegnap vettem észre, hogy megcsípte őket a hideg. Most van eloszor ilyenem és nem tudom, most, hogy már jönnek a hidegek pontosan mit is csináljak vele?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell csinálni. A szárak már most is károsodtak valószínűleg, a levelek majd lefagynak, és tavasszal jönnek az új levelek, március vége felé.

Most esetleg még kapálhatod, ha szükséges, mert egyes gyomok télen is nőnek. Feltölteni vagy hasonlót nem kell különösebben, esetleg ha úgyis kapálod, akkor a hagyma felé húzva kapálj, hogy pár cm föld még menjen rájuk. Az a lényeg, hogy maga a hagyma mekkora. Ha túl kicsi, akkor nem biztos, hogy áttelel. Én csak duggatva termeltem áttelelőt valamikor pár évig, de szerintem 20-25 cm felett voltak, mikor jött a hideg. Lehet, hogy későn ültetted.

2021. okt. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. okt. 28. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!