Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leándert valóban kint lehet...

Leándert valóban kint lehet teleltetni? Szomszédom állítja, hogy nála minden télen kint marad , csak betakarják a cserepét.

Figyelt kérdés
2021. okt. 28. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Jó, de azt is tegye hozzá, hogy minden tavasszal újat kell venni.
2021. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

😂

Hát ez az, nekem is gyanús.

Nem vagyunk közvetlen szomszédok, ezért nem látom az igazságot …

2021. okt. 28. 19:34
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el neki, hogy mínusz 10-15-ben kint vannak.

Mi pont most hoztuk be, jót tett nekik a meleg.

2021. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pontosan ismerni kellene a helyi hőmérsékletet. Ha nem megy -5° alá, akkor elvben kibírhatja a növény.
2021. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én egyik évben kiültettem egyet próbaképpen.

Kifogyott a pics@ba.

2021. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezek cserépben vannak, amiket betakarnak, egyébként az ország déli részén vagyunk. Másik okos szomszéd szerint -10 fokig bírják a leánderek.
2021. okt. 28. 19:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Minusz 5 fokig garantáltan kibírják, a minusz tíz lehetséges, ha szerencséd van, meg megfelelö a földje, és jól van takarva. Ennél hidegebben viszont nem bír el.
2021. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha cserépben van, akkor sokkal hamarabb kifagy mint kiültetve.

Csaxólok

2021. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Idősebb példány, nagy dézsában valóban kibírja a telet akár kint is. Aki nem hiszi, nézzen utána szakembernél. Én tudom. A cserépben nevelt már kockázatosabb, mert ilyennek könnyen átfagy a teljes földlabdája, de megfelelő takarással el tudom képzelni a kinti teleltetést. Ha az ottaniak azt állítják, hogy évek óta ugyanolyan kis példányokat cserépben átteleltetnek odakint, akkor én hiszek nekik.
2021. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! A mínusz tízes szomszéd leandereit láttam, ezek már idős és nagy példányok, nagy műanyag dézsában állnak és a fűtetlen présházban teleltek mindig.
2021. okt. 28. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!