Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni kiszáradt,...

Mit lehet tenni kiszáradt, erősen tőzeges földdel?

Figyelt kérdés

Néhány cserép tavalyról megmaradt, rendes virágföld volt bennük, de úgy veszem észre, hogy sok tőzeg lehetett bennük, mert most már nem szívja meg magát, átszalad benne a víz. Akartam növényeket ültetni beléjük.

Lehet valamit csinálni vele, vagy ki kell dobni és új földet tenni a cserepekbe? Elég nagy cserepek, 30 cm átmérőjű, de szinte semmi vizet nem tart meg már.



#kiszáradt tőzeg #víztartás
2021. okt. 30. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az új föld az mindenképpen jobb. Ezekben már nincs tápanyag.

De azért meg felhasználhatod, morzsold össze kézzel, a benne lévő gyökereket dobáld ki, vagy mindenestől a gyökerekkel nagyon átszőtt részeket, meg a gyanús részeket, aztán keverd össze friss földdel, és rendszeresen tápoldatozd a növényt.

2021. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap megcsinálom, van egy kis perlitem, meg egy zsák új földem, tápoldataim is vannak, eddig kéthetente adtam a locsolóvízhez, lehet, hogy egy kicsit gyakrabban adom majd, hetente, vagy tíz naponta.
2021. okt. 31. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is túl tőzeges, akkor a perlitet inkább nem kellene.
2021. nov. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!