Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kis teljesítményű, olcsó...

Kis teljesítményű, olcsó szivattyú esővizes hordóhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kis teljesítményű és olcsó szivattyút keresek amivel esővizes hordóból ki tudom szívni a vizet. Az nagy előny lenne ha merülőszivattyú lenne. Emelnie kb 1.5m-t kellene és pár száz liter/h teljesítmény már elég nekem. Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 4. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Közlekedőedény elv alapján magától is kimegy, csak egy gumicső és végére egy csap kell.
2021. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem elég gyorsan. Nem részletezem de nem tudom könnyen elvezetni a vizet ezért gyűlik hordóba. Két csap is van rajta két slaggal amik elvezetik a vizet, ehhez képest a mai eső hatására kb 45p alatt megtelt és a tetején dőlt ki a víz pedig 220L-es a hordó.
2021. nov. 4. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Hol van ez a hordó? Föld alatt? Ha felette akkor nem értem a problémát. Szivattyú nélkül magától is kifolyik belőle. Tegyél rá pvc csatorna csövet túlfolyónak és akkor el tudod máshova vezetni.
2021. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szivattyút keresek. Ha ebben nem tudsz ebben segíteni akkor nem értem miért írsz.
2021. nov. 4. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Tecsós membrámos búvár pár ezer ft. Teljesítménye,fogyasztása is kicsi,egy 220 literes hordót kb 10~12 pec alatt ürít(ha nem kell tízméterekre elnyomnia).

A gond a levél,és egyéb szemét...

Nekem egy régi centrifuga dobba van beleapplikálva,ami teljesen körbe van fogva szúnyoghálóval is.

2021. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Linket küldenél hozzá légyszi?
2021. nov. 4. 16:17
 7/10 anonim ***** válasza:
2021. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Írd a keresőbe merülő szivattyuk.Számtalan üzletet hoz fel.

Közlik az árat,és meg is lehet rendelni,házhoz viszik.

Én is így vettem,12500 ért.

Membránosan nagyon nem ajánlanám.

2021. nov. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan szennyvíz szivattyút keress (minden barkácsáruházban kapni) aminek a teteje fogatyús kialakítású, és van hozzá egy úszó, ami leállítja ha már kilóg a teteje a vízből. Leteszed a hordó aljára, és utána magától beindul ha megnő a vízszint.

Ezek nem membránosak hanem propeller van bennük de neked ez kell.

Nehogy membrános búvárszivattyút vegyél, az nem erre való, egyrészt hordóba téve iszonyat hangos lesz, másrészt hamar tönkremegy a sáros víztől.

2021. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-s vagyok...

A membrános szivattyút 2017 májusában vettem(tecsós) 4990 pénzért,-tökéletesen műxik.

2021. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!