Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti öntözőrendszerhez...

Kerti öntözőrendszerhez milyen átmérőjű KPE csövet szoktak használni?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék kisérleti jelleggel kiépíteni magamnak egy, vagy max. kétkörös kerti locsolórendszert. Kutam van, szivattyúm van, azt szeretném kérdezni, hogy a gerincet általában milyen átmérőjű csővel építik ki. A kútból való víznyeréshez 32mm-es KPE csövet használok (és egyébként a nyomóoldalra is rá tudom tenni ugyanazt a szerelvényt), de azt már nem tudom, hogy ilyet fektessek-e majd földbe vagy pl 25mm-est.


Előre is köszönöm a segítséget.


2021. nov. 7. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is 32-es kpe csövet használok. Nem tudom milyen mélyre akarod leásni. Ha nem akarsz lemenni a fagyhatár alá akkor arra figyelj hogy legyen lejtése és ősszel szívd ki a vizet a csőből. A cső kibírja ha belefagy a víz de a könyököket szétnyomja a jég.
2021. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam 3/4-es van letéve már vagy 20.-éve egy ásónyomnyira.

Ősszel kompresszorral kinyomom belőle a vizet.

2021. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!