Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fák, cserjék eltűntetése?

Fák, cserjék eltűntetése?

Figyelt kérdés

Van egy hétvégi telkünk szőlőssel. Egy részen (kb 50-60 méter hosszan) a földes dülőút és a szőlős között nagyjából 3-4 méter szélességben be van nőve mindenféle kisebb fákkal meg bokrokkal elég sűrűn. Papíron nem az enyém és nem is én vettem hanem még a dédnagyapám annak idején, csak most rajtam a sor hogy gondozzam, rendbe tartassam. Szóval az óta nem lett kiméretve hogy a dülőút fele hol van a pontos telekhatár, dédnagyapám meg már vagy 10 éve nem él, nagyapám akié a föld pedig nem tudja. Amúgy a földes dülőút túl oldalán kb 1 méter széles füves rész és másik szőlős.


Szóval, el szeretném tüntetni a szőlősöm és a dülőút közötti "dzsungelt". Esetleg valaki tudja hogy erre milyen szabályozás vonatkozik? Gondolom ha az a terület a telekre esik azt csinálok vele amit akarok. Vagy ha nem a telkünkre esik akkor kinek a területe? A dülőutak például általában kinek a területe? Közterület és az önkormányzaté? És ha úgymond olyan senkiföldje az a bokros terület akkor szólna érte valaki ha eltüntetném csak úgy?

Illetve hogyan lehet a legegyszerűbben eltüntetni? Fűrésszel, bozótvágóval egy örökkévalóságig tartana, és nem is szeretnénk sok pénzt költeni rá, tehát komoly mezőgazdasági gépet bérelni. Gondolom csak úgy felégetni nem lehet, esetleg valami vegyszeres módszer? De gondolom ahhoz meg késő van mert lehulltak a levelek. Van esetleg gyors és hatásos módszer?



2021. nov. 17. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Először a Földhivatalban érdeklődj a telek határa felől. Megtudod, hogy milyen szélesen a tied. A fák, bokrok kiirtásáról nem tudom, hogy engedélyköteles-e vagy sem. Bizonyára mások majd megírják.
2021. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek olyan szolgalmi utak.Vagy jelöli a térkép ,vagy nem.

Az önkormányzatok van helyi térképe,a tulajok nevét tudják.

Ilyen utakra nem szoktak költeni,a használóik szokták rendbe tenni,ha fontos számukra.Hogy hol lehet a megye,talán 1 földmérő tudná kideríteni. Ha az önkormányzaté lenne,amit kevésbé tudok elképzelni,akkor neki kellene időnként gondot fordítani rá.

Hogy mivel lehetne a növényzetet kiírtani,ehhez látnom kellene .

2021. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Kiírtod a kutya nem foglalkozik vele. Tavasszal ha leveles lesz lepermetezed az egészet 5%-os töménységű glifozáttal. Ha igényli ket három hét múlva mégegyszer. Ha kiszáradt fűrész csákány stb.
2021. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy senkiföldje, minden talpalattnyi földnek van tulaja, ha más nem akkor az állam, vagy az önkormányzat. Eltüntetni pedig de bizony, nem úszod meg, fűrész meg bozótvágó. Esetleg felveszel egy napra pár embert és bérelsz egy komoly ágaprítót.
2021. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 De gondolom a nagyobb, 5-6 méteres fák évek mire kipusztulnak teljesen nem? Ha el is hal még évekig ott lesz a kiszáradt fa nem?
2021. nov. 17. 17:04
 6/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Persze még a bokrok is. A gyomírtó el nem tünteti. Utáni mindent ki kell pucolni. De nem hajt ki újra.
2021. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

eiőször is keresel egy bejegyzett földmérőt, és kiméreted a birtokot...a földmrő cég(ez jobb)bejegyezteti a földhivatalba a mérés tényét, az jogerős esz, és erről kapsz egy helyszínrajzot, ami alapján írthatod a bozótost. Csak megemlíteném, hogy most van az ideje a bozótírtásnak. Vegyszerrel agyrém próbálkozni. Felgyújtani tilos. De amíg megfontolod a lábncfűrész vásárlást, rendeld meg a telek határainak kimérését. Ehhez kell néhány irat, ezt a földmérő elmondja.


A pontos, bejegyzett, jogerős földmérés az alapja mindennek. E nélkül értelmetlen bármibe is kezdeni.

2021. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

A telked határától az már az út. És kb. biztos, hogy az önkormányzat a tulajdonosa, tehát nekik kellene tisztán tartani. Vagyis, ha te megteszed helyettük, akkor csak örülni fognak, ha egyszer véletlenül megtudják.

De ha bemész a földhivatalba, akkor ott térképen megkeresheted a helyszínt, hogy tényleg a telkedig tart-e az út, és helyrajzi szám alapján megmondják, hogy ki a tulajdonos. Azt nem tudom, hogy a otthonról a neten meg lehet-e nézni térképen.

A száraz fákat nem hagyhatod ott, tehát mindenképpen az a legjobb, hogy bozótot kiirtod, jövő nyáron gyomirtózol. Egyszerűbb is, mint 6 m-es fákat gyomirtózni, hogy vagy a te földedre viszi rá a szél a gyomirtót, vagy a szomszédéra.

Gépi bozótirtás valami 2-300 Ft/m2, és egyből le is darálják a lábon álló bozótot, nincs ezzel se gond. Utána meg jövőre gyomirtózol, hogy ne újuljon fel a bozót.

2021. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

E-közműveken meg tudod nézni, hogy hozzád tartozik-e a terület, vagy sem.


Amúgy a kutya sem szól érte, ha kivágod.


2 embernek ez 2-3 hétvége.


Májusban, amikor az arra hajlamosak kihajtanak, akkor 5 százalékos glifozáttal lepermetezed azokat.

2021. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Éveken át viaskodtam ilyen ügyben az önkormányzattal.

Sokkal jobb helyzetben voltam,mint a kérdező,helyszini térképen is szerepelt az út,de az önkormányzat nem tekintette ezt az utat sajátjának.Év tizedekkel ezelőtt a gazdák kezdek utat,mert hogy valahol járni kellett.Csak egy nyomsáv van,az út közelében lévőfák ágai belógnak az ut főlé.No ezeket mi mindig vissza vágjuk.

Kérdező a földhivatalban is adnak ki térkép kivonatot,némi fizetség ellenében.Én is térkép után mértem a telkemet.

A földmérők nagyon drágán dolgoznak már .

Helyetted ezt a munkát senki sem fogja elvégezni.

2 es voltam.

2021. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!