Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja az aloe verámnak?

Mi a baja az aloe verámnak?

Figyelt kérdés

Valamiért az alja bebarnul és így nem bírja a leveleit se tartani.Emellett ilyen fehér kicsapódás van a földjén.


[link]



2022. jan. 6. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Tegyél rá megfelelő, homokos földet.
2022. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

No, én ezt kiásnám és megnézném mi a fene van a gyökereivel. Kép alapján úgy néz ki, mint aki kirohadt aztán megszáradt. (Ha igazan van, de találaz ép szárat, dugd vissza a földbe, gondozd úgy, mintha lenne gyökere!)



Az ültetőközeg nem megfelelő, a pozsgások a laza, jó vízátersztő képességű talajokat szeretik (pl. Compo kaltuszföld + perlit + homok vagy gyöngykavics). A cserép nekem nagynak tűnik a növényhez. Pozsgásoknál, kaktuszoknál ez azért ciki, mert ha a gyökereik nem töltik ki, nem tudják felvenni belőle a vizet = hamarabb lerohad. A műanyag cserép egyéni preferencia kérdése, a kaspó viszont nem tesz jót azzal, hogy nem látod mennyi víz van benne. Továbbá érdemes megvizsgálni, hogy mennyi fényt kap a növény: ha nem tudja elfotoszintetizálni a vízmennyiséget, amit kap, akkor kirohad.

2022. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Rohadásig lett locsolva. Sajnos ez már kuka, nem fog életre kelni. Pozsgást télen nem locsolunk. A földjén a fehér az penész, de az is lehet, hogy túl kemény a víz.
2022. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

3-as vagyok

Aki úgy gondolja, hogy hülyeséget írtam és ezért nem hasznos (ugye 55%-os?) annak szívesen adok a 30 cserép aloémból vagy csak úgy cserép nélkül 10 kg-t, mert már ellepnek, mert nőnek és szaporodnak ezerrel, kidobni meg sajnálom. Van már 80 cm-is.

Kint tartom őket a kertben tavasztól őszig, a ház északi oldalán félárnyékban, ősszel levisszük az ablakos szuterénbe, ahol 8-15 fok van és tavaszig elfelejtkezünk róla. Egy szem vizet nem kapnak tavaszig, de biztos én csinálom rosszul!

2022. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Mindenkit végignyomkodott, vannak ilyen értelmi fogyatékosok, ne foglalkozz vele.

Nekem ez így kép alapján rendes, laza virágföldnek tűnik. (Homok nem jó, a meszes homokok kimondottan károsak, az apró szemű homoktól pedig betömörödik, befullad a talaj. Folyami sódert kell használni, de csak ha nem elég laza a virágföld.) És nem penészes a felszín, hanem szokványos sókiválás van rajta, a csapvízből.

Egyszerűen csak a cserép túl nagy, és kaspóban is van ráadásul, ami jót tesz a kirothadásnak. A felső gyökéren látni is, hogy elhalt. (Hogy alul vannak-e élő gyökerek, azt nem tudni.)

A levelek láthatóan fényhiányosak. A kérdező feltehetőleg meleg szobában tartja, és öntözi, ami alapvető hiba. Ilyenkor a levelek ész nélkül nyúlnak, gyengék és hosszúak lesznek, a saját súlyuk miatt letörnek, még akkor is, ha nem rothad a növény alja.

Ha megfogod, és egy kis mozgatása nem marad a kezedben az egész, akkor a gyógymód: A kaspót eltávolítod, mert lehet, hogy áll benne a pessedt víz. Hagyod bent teljesen kiszáradni a földjét, mondjuk 7-8 nap. Akkor kiteszed hűvös, világos, fagymentes helyre. Helytől függően március végén, április elején szabad először egy gyenge öntözést adni, amikor már kellemes melegek lesznek bent napos időben. Április vége táján ültesd át olyan cserépbe, amibe harmada föld van, mint a mostani cserépben. (Most nem szabad ültetni, mert hideg helyen további rothadás léphet fel.)

2022. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!