Kezdőoldal » Otthon » Kert » A LED lámpa jó növény neveléshez?

A LED lámpa jó növény neveléshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval pár napja rendeltem egy elméletileg növény nevelő LED lámpát ami kék és piros színű.

Van egy jó pár gyümölcs palántám (ha valakit érdekel akkor majd leírom részletesebben) és mivel most télen kevés a napfény azt reméltem hogy ez jó lesz helyette.

Viszont egy két helyen azt olvastam hogy semmi haszna LED lámpáknak a növényekre.

Nektek mi a véleményetek?

Vagy esetleg valakinek ehhez kapcsolódó tapasztalat?



2022. jan. 11. 22:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt amúgy jól írta a 8-as válaszoló, hogy ez semmire nem való. Esetleg a rendes megvilágítás kiegészítésére.

Egy cikk a témában:

[link]

2022. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát mindegy, azért kísérletnek jó lesz. De kidobni biztos nem fogom őket. Egyébként csak hogy tiszta legyen gránátalma, datolya és maracuja palántákról van szó :)
2022. jan. 12. 19:41
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek rengeteg fény és meleg kell, mediterrán növények, a képen amit linkeltél minden növényre külön van egy ledlámpa, tedd annyira közel őket, amíg nem melegednek túlságosan, lehet, hogy ér valamit. Időzítés, meg egyéb szabályozó van hozzá, kulturált cucc, lehet, hogy használ is valamit, talán van hozzá használati utasítás.

Kicsit gyengének találom, de a seminél biztosan többet ér.

2022. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi, a meleggel nincs gond csak a fénnyel volt. Jelenleg 0-24-ben megy rájuk ez a világítás, és eddig úgy néz ki hogy a fiatalabb palántáim már nem nyúlnak annyira mint a kicsit öregebbek, úgyhogy most reménykedem.
2022. jan. 12. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!