Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villany probléma. Led lámpa...

Villany probléma. Led lámpa megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok :-) A következő a problémám: a lakásban több helyen elment az áram, újra kéne vezetékezni az egész lakást - de most nincs rá 500 ezer ft-unk. Januártól támogatják a lakásfelújítást, gondolkodom egy olyan megoldáson is, de most egy átmeneti megoldás kellene. A legnagyobb problémánk az, hogy a 4x6-os szobánkban 1 db 40 wattos asztali lámpa világít, ami szinte egyenlő a 0-ával. A vezeték több villanyt nem bír el, mert a szám. gép, monitor + hangfal is erről a konnektorról megy - ez pedig az előszobából van bevezetve.

Szóval szükségem lenne egy olyan megoldásra, ami NEM TERHELI A VEZETÉKET. nézegettem többféle LED lámpát, de igazából nem nagyon tudok kiigazodni rajta, hogy melyik vezeték nélküli, melyik megbízható, mekkora fény kellene? stb.

2 lámpát néztem, ami talán jó lenne, de nem tudom, nem vagyok ebben a témában otthon (meg az sem derült ki számomra, melyik hogy működik)


Az egyik ez:

[link]


A másik ez:

[link]


Bárkitől bármilyen tanácsot elfogadok, ha van más ötletetek vagy tudnátok javasolni megoldást.Esetleg napelemes lámpa? Egy biztos: mozgásérzékelőset nem szeretnék, mert nem folyamatosan mozgunk a lakásban.


"Jelige: FÉNYT AKAROK!!" :D Világosságot!! :-)


Előre is köszi :-)



#napelem #LED #világítás,
2020. nov. 25. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Lakáson belül inkább beltéri lámpatestet javaslok. Az adott körülmények között a LED az egyetlen megoldás. Menj be egy szakboltba, segítenek. Nekem a Tungsram termékek jöttek be.
2020. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Menj be egy szakboltba, segítenek"

Hát igen, csakhogy le vagyok százalékolva a térdemmel és ez nem olyan egyszerű, hogy menjek be egy szakboltba.

Azért itt kérdeztem, mert egyszerűbb lenne megrendelni - ha tudnám, hogy mit? :D

2020. nov. 25. 13:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha van kiállás a csillárnak, akkor feltennék valami LED panelt, vagy UFO lámpát. Az 1000 lm felel meg kb a 100-as hagyományos izzónak

Pár perc kereséssel ezt találtam:

[link]

2020. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik, nem írtam érthetően, pedig azt gondoltam:


"A vezeték több villanyt nem bír el, mert a szám. gép, monitor + hangfal is erről a konnektorról megy - ez pedig az előszobából van bevezetve."


Olyan megoldást keresek, ami NEM VEZETÉKES!

Épp azért nincs villanyunk, mert a csillár kivágta az automatát, bármikor beéghet a falban a vezeték, a villanyóra is csak 10 amperes, de a vezetékek nem bírnak több terhelést.

2020. nov. 25. 15:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindkét általad linkelt lámpa vezetékes, akkor azok neked nem jók.

Ha elemes kell, akkor a szerelőlámpákat ajánlom. Az előszobában (vagy valahol) tudod tölteni és brutál fényük van.

[link]

2020. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez az!!!

Köszönöm 5-ös, óriási segítség vagy! Egyszerűen nem találtam a megfelelő kereső szót, ami ezek szerint a szerelőlámpa :-)

Hiába próbálkoztam a Google-ban, ugyan a reflektorig eljutottam, de annál is csak olyant sikerült találnom, ami vezetékes :-(


A Makiták elég jónak tűnnek...

Most már csak egy pici segítséget kérek szépen: melyiket javaslod a kettő közül a 6 X 4 m-es szobába?

Ezt?

[link]


Vagy ezt?

[link]

2020. nov. 25. 16:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Értem a problémádat, de egy ledes égő, alig fogyaszt áramot.

Jóval kevesebbet mint a 40 Wattos asztali lámpád.

...és nem kell szarakodni az elemekkel.

Vedd ki a csillárból az összes égőt és ha úgy nem csapja le, akkor tekered pl. ezt:

pl. [link]

2020. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Értem a problémádat,"


Köszönöm, hogy segíteni akarsz, de szerintem mégsem érted a problémámat:

a csillár vágta le a szobai automatát, nem is lehet "visszacsinálni", ki kell majd azt az automatát cserélni - szóval a csillárban nincs áram, vagy ha van is, azt nem kockáztatnám.

Eddig 2 villanyszerelőt "fogyasztottam el", mindkettő kijött, megnézte, majd közölte, hogy ki kell cserélni a kisautomatát (meg az egész lakásban a vezetéket, de azt tudom) és azóta is várom...


Szóval a csillár nem opció.

2020. nov. 25. 17:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Oké, ezt nem tudhattam.
2020. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a legolcsóbb verzió:

1 db [link]

x méter 3x1 mbcu kábel

1 db [link]

1 db [link]


A zöld-sárga a földelés, a többi mindegy. plafonra a szoba közepén felrögzíted valamire pl kampó... és bedugod az asztali lámpa helyére. Ha nagyon bonyolítani akarod teszel bele egy lengő kapcsolót [link]

2020. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!