Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kipusztul a tarack, ha huzamos...

After stroke kérdése:

Kipusztul a tarack, ha huzamos ideig takarva van?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, magaságyást építek, ami alá geotextíliát terítek. Ott marad, mondjuk 3 évig. Ennyi elég ahhoz, hogy alatta kipusztuljon a tarack?

2022. febr. 13. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem, a fólia alatt elkúszik oldalra és ott hajt ki, és ez elég neki, hogy utána megint el tudjln terjedni.
2022. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A geotexitila a gazok 90%-át fogja vissza, a tarack át tud jönni rajta, pláne ha gyengébb anyag, geoból is sok van. Gramm per négyzetméterben mérik.


Viszony azt kétlem, hogy a tarack egy geotextilián és mondjuk 1 méter földön is átmegy. Ha sok föld van a magaságyásban szerintem is inkább oldal irányba fog megjelenni.


Totális gyomirtóval tudod megölni. Esetleg, ha raksz felette egy tábortüzet az is segíthet, ha a föld átmelegszik 100 fokra alatta azt a tarack se fogja szeretni, sőt még a magokat is kinyírod vele. A tábortüzek után még kevésbé jönnek a gyomok, mint a totális gyomirtó után, mert az a magokra nem hat.

2022. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Glifozát hatásos
2022. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
ha egybefügő fekete fóliát teríesz a földre, ami sem a vizet, sem a fényt nem engedi át, akkor bizony kipusztul.(perzse nem 1 négyzetméternyit) Na nem másnapra, legalább egy év kell, hogy megtisztuljon a föld. Lehet az is, hogy két réteg fólia kell, az is nehezékkel fedve..(föld, tégla, deszkák,stb)
2022. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám, hogy szunnyad, mihelyst fény éri, kihajt. Én így takartam le egy rendkívül fertőzött területet. Lyukakat vágtam rá, amibe sütőtök magot vettetem, rengeteg tök termett. Most tavasszal fogom felszedni az agrofóliát.

Az oldalra törőket húzgáld ki rendszeresen, kuka, vagy égesd el, még véletlenül se rakd a komposztra, egyszer csak megszűnik.

2022. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos tapasztalatból mondom, hogy nem.
2022. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!