Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyiket könnyebb felásni, a...

Melyiket könnyebb felásni, a száraz homokot, vagy a nedveset? Tele van tarackkal, ásás után kézzel szedném ki.

Figyelt kérdés

2020. máj. 4. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A szárazra tippelek.
2020. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Homokot ásni mindig könnyű.

Viszont ha ásod, akkor azzal a tarackot is vagdalod és ami benne marad, akár 1 cm-es, ki fog hajtani.

2020. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na akkor te se ástál még életedben...

Nehéz. Nagyon.


Amit tudok, kiszedek, totálisan max vegyszerrel tudnám kiirtani, de nem ez a cél. Meg a kérdés sem.

Ha leások 20 cm mélyre, akkor nagy részét kiszedem. Idővel nyilván kihajt, de ha már gondozott az a rész, akkor könnyebb azokat újra kitépni és kordában tartani. Meg ugye ültetni is lehet bele, és a rengeteg tarack nem szívja el a vizet és a tápanyagot.

2020. máj. 4. 16:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Totál homokos a településünk, így a kertem is és minden tavasszal ások. Csak mondom.

Ha neked nehéz homokot ásni, akkor az nem homokos, hanem agyagos, vagy kevert, de ezen most ne vitázzunk!

Én a tarackot esőzés után a vizes földből (homokból) szoktam kihúzogatni és mivel tényleg homokos, van amikor 1,5 m-es darab egyben kijön, elég könnyen.

2020. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

En is igy tervezem.

Holnap-holnaputan eso.

Sima homok, semmi tapanyag.

Nyilvan nem a homok miatt nehez, hanem a tarack miatt. Ha erne valamit, nagyon gazdag ember lennek.

2020. máj. 4. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem totális gyomirtóval irtod ki?
2020. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert egy pici faluban elek, ahol semmit nem lehet kapni, sehova nem jutok el, nincs kocsim, es kell a hely par dolognak, meg a kozelben vannak egyeb novenyek.
2020. máj. 5. 07:28
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
S akkor mi van, ha a többi növényt kell permetezni?
2020. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A tobbire is ramenne, es annyi lenne nekik.

De mint mondtam, be sem tudom szerezni.

Meg az asas ingyen van.

Meg a kerdes sem a gyomirtorol szolt.

2020. máj. 5. 09:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásomban nem a gyonirtóra gondoltam, hanem például gombaölőre.


Amúgy sok sikert, kitartást az ásáshoz! Szerintem nem sok értelme lesz.

2020. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!