Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet tulipán, jácint,...

Hol lehet tulipán, jácint, nárcisz hagymát kapni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 8. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne. Évek óta szeretnék tulipánt, de utoljára akkor láttam boltban hagymát, mikor a covid előtt hollandiában jártam..
2022. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott lehet most kapni, ahol át akarnak ..szni.

Tisztességes helyen tavasszal már nem árulnak olyan virághagymát, amit ősszel kell ültetni.

Ezek ősszel elkezdenek gyökeresedni, mostanra már hatalmas, bojtos gyökérzetük van, és nálam pl. már mind ki is van kelve. A tulipánok már legalább egy hónapja.

Ha most ülteted, az már késő. Ha életben is maradnak, de virágjuk már nagy eséllyel egyáltalán nem lesz, mert a virágkezdemény leszárad. Vagy ha mégis lesz, akkor kicsi lesz, és a hagyma úgy megsínyli, hogy ha életben is marad, jövőre már nem virágzik.

Én már többször kaptam ajándékba tavasszal, és mindig kár volt elültetni őket.

Szóval, ha ilyen virágokat szeretnél, tessék elmenni augusztusban vagy szeptemberben bármelyik mezőgazdasági boltba, és mindegyikben van sok féle. De gyakran multik és barkácsáruházak kínálatában, meg még ezer helyen is ott vannak.

2022. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

Én ősszel akartam venni és nem láttam sehol.

(#1)

2022. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én sokat láttam, pedig nem is akartam venni. :) Én inkább árultam a piacon...

Mindegy, most már marad az, hogy meg kell várni az őszt.

2022. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igaz, jobban utána néztem és tényleg ősszel kell ültetni.
2022. márc. 9. 00:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Ősszel OBI, Bauhaus...

Vagy ha nagyon szeretnél most tulipánt, akkor virágosnál vegyél hajtatottat cserépben (lidlben is szokott lenni). Miután elhervadt, leszárítod és hűvös helyre papírzacskóban elrakod pihenni, majd ősszel elülteted!

2022. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Nekem a kertben rengeteg olyan jácint van amit így tavasszal vettem cserépben (tesco, aldi stb, helyeken), és ősszel ültettem el őket.
2022. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak ezeket nem szabad meleg szobában tartani, hanem hideg, világos helyen kell. Mivel szobában nem azért szárad le a levelük, mert beért a hagyma, hanem a rossz körülmények miatt, és a hagyma túl gyenge marad ahhoz, hogy virágozni tudjon.
2022. márc. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!