Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nalatok kibújt már a krókusz?...

Nalatok kibújt már a krókusz? Kertben, szabadföldben érdekelne.

Figyelt kérdés

Nálam még semmi, nyoma sincs.

Mivel ősszel ültettem először krókusz hagymát, így nem is tudom, hogy mikor kéne neki előbújnia.

Félek, hogy nem lesz belőle semmi.


Tulipán, nárcisz, jácint szabadföldben hogy áll most?



2020. febr. 8. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy van ami már virágzik.De van amelyik még alig bújt ki.A nárciszok meg a jácintok nagy része már kibújt,de néhányat nagyon későn ültettem el.A tulipánok is kezdenek már előbújni.
2020. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Direkt megnéztem, mert engem is érdekelt, hol tartanak.

2 szál van kibújva, pedig van egy extrakorai fajta is. A krókuszt nem olyan könnyű elrontani.. Ha nem voltak betegek a hagymák, hanem egészségesnek tűntek, akkor ki fognak virágozni. Lehet amúgy, hogy későn ültetetted, nem szeptemberben, és így később is fognak virágzani. De persze, amilyen enyhe volt a tél, talán még be is hozták.

A tulipán gyakran már decemberben megjelenik. Érdekes, hogy most még nincs kint mind. Közben a jácintok meg nárciszok már kibújtak.

2020. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Remélem, hogy később kibújnak.

Nem voltak betegek, de tényleg sokáig vártam az ületéssel, mert hosszú, meleg ősz volt.

És nincsenek védett helyen, szóval van remény. :)

2020. febr. 8. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:

A több éve ültetettnek még nyoma sincs.

Az ősszel ültetettek már január elején 1.5 cm voltak .

A kikerics már december óta virágzik.

2020. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem most kezdtek a bimbók hajtani. Direkt árnyékosabb helyre ültettem. Így igaz több idő kell amíg kihajt de tovább is tart. Van akinek már rég elvirágzott de azt a virágot 12 óra napfény érte
2020. márc. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam meg kiderült, hogy nem is lesz több. :(

A 20 éve meglévő és egyre szaporodó hagymák egy év eltűntek. Nem tudom, hogy a tavaly megjelenő rettentő sok lótetű, vagy egyéb kártevő miatt. Érdekes módon az összes többi hagymás virág megvan. Talán más íze van a krókuszhagymának?

2020. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!