Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen tápoldatozást, illetve...

Milyen tápoldatozást, illetve műtrágyázást használtok a málna közvetlen virágzása, bogyojanak érése előtt, esetleg közben!?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmilyet.
2022. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Én is azt használom amit az egyes.
2022. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tavasszal szoktam egy kis komplex műtrágyát kiszórni és bedolgozni. Meg néha a gyümölcsfák levéltrágyázásakor is adok a málnáknak egy spriccentést a motoros géppel. A néha úgy értve, hogy nem minden évben.
2022. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Késő ősszel, még a hó előtt NPK 15, aztán tavasszal lombtrágya, és rengeteg kútvíz.

Az öntözés nagyon fontos..

2022. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ilyenkor még adhatok neki egy enyhe lombtrágyát, hogy növelje a hozamot? 🙂 Olvastam, hogy ilyeneket lehet rá alkalmazni nyugodtan, hisz ez csak segíti a magnézium, kálium utánpótlást! Természetesen kis mennyiséget gondoltam rá!
2022. máj. 14. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Sosem használtunk semmi ilyesmit de mindig sok málna van. A málna egy erdei növény ott sem műtrágyázza senki.
2022. máj. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na igen, csak az erdőben terem 5 apró szemet, és ennyi. Kertben azért nem ez az elvárás.

A málna talajzsaroló növény, gyorsan kiszed mindent a földből. Ahol lakom, itt ilyen százhektáros tételben termeltek régebben málnát. Egy adott területen csak 10 évig volt málna, a 10. évben szedés után mindig kiszántották az egészet, mert onnantól már nem termette az elvárt minőséget.

Műtrágyával ki lehet nyújtani az élettartamot, de azért ha csökken a termés, érdemesebb máshová átültetni.

Levéltrágyát 4-5 alkalommal is lehet használni egy évben, a csomagoláson olvasható mennyiségben. Az nagyon kis mennyiségű tápanyagot jelent. A levéltrágyával a műtrágya használatát egészítjük ki, nagy mennyiségű tápanyagot így nem lehet kijuttatni.

2022. máj. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor viszont most nyugodtan átmehetek még rajta érés előtt, nem?
2022. máj. 15. 06:17
 9/9 anonim ***** válasza:
A levéltrágyáknak jellemzően nincs ÉVI-jük. Csak tápanyagok, amiket pl. egy multivitaminnal is megehetsz. Érés közben is kiszórhatod, és azt szokták rájuk írni, hogy száradás után azonnal fogyasztható a gyümölcs.
2022. máj. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!