Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a rózsámmal ha...

Mit csináljak a rózsámmal ha kb 150 cm hosszan nincs a szárán semmi ág csak tövis?

Figyelt kérdés
A végén sokk gyönyörű virág+levél van de a hosszú törzse nem szép. Visszametszem? Adjak neki + tápanyagot? Több évtizedes rózsabokorról írok.

2022. jún. 5. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha a tövises részen nincsenek szemek, akkor nincs értelme visszavágni, hiszen nincs ami kihajtson.

Szaporítsd el.

2022. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell metszeni.Alvó szemek még a száron is vannak.Aztán adjál neki tápanyagot is .
2022. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1 szára van csak?? Akkor valami nem stimmel. Lehet pl. tápanyaghiány. Vagy vízhiány, mert fa alatt van. Fényhiánnyal együtt.

Ez egy ilyen fajta, hosszú szárú, valószínűleg nagyvirágú. Ha nem tetszik a fajta, ültess másfajtát.

Visszavághatod, de ha nagyon visszavágod, akkor később fog újra virágozni.

Majd ha a mostani virágok elhervadtak, akkor az alsó virág alatt 2 levéllel vágd vissza, majd onnan jönnek az újabb virágok.

2022. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3-as,

nem olvastad, hogy több évtizedes rózsabokorról van szó? Addig nem árnyékolta be semmi?

Azt sem olvastad, hogy a kérdezőnek nem tetszik a rózsa hosszú szára? Akkor miért vágná vissza az alsó levelek alatt?

2022. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd csak tavasszal szabad vissza vágni.Most már így kell hagyni.

2 voltam.

2022. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4

Több évtized alatt odanőhetett bármilyen fa 1 m-re a rózsától.

Nem írtam, hogy alsó levelek alatt vágja vissza. Az alsó virágok alatt írtam, hogy minél előbb újra virágozzon, ne a termést fejlessze.

Ez ilyen fajta, hosszú szárú. Nem véletlenül nőtt ekkorára. Ha máshogy csinálja, erősen visszavágja, akkor kevés virág lesz a nyáron. És akkor is megvan az esélye, hogy újabb hosszú szár fejlődik.

2022. jún. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6,

a kérdező írja, hogy több évtizedes a rózsa. Nálam ez azt jelenti, hogy csak most hosszú a szára, de eddig a szokásosan hosszú volt.

Ugyanez vonatkozik az esetleges faárnyékra, azaz csak az idén van a fa alatt? Eddig ugyanaz a faárnyék nem volt ludas a hosszú szár növesztésében?

Persze, legjobb lenne, ha maga a kérdező írná meg mi a valóság.

Részemről én ezt a véleménykülönbségünket lezártnak tekintem. Köszönöm a megértésed.

2022. jún. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A rózsa a ház előtt van már több évtizede. Elvirágzás után szoktam visszametszeni az első 5 levelű elágazásnál. Ezután ott ismét virág fejlődött de tavaly valamiért a visszametszés helyén egy hosszú szár nőt és utána a virág, mára már csúnya a hosszú csupasz szára. Attól tartók ha idén is levágom az elhervadt virágokat ismét egy hosszú szár nő és csak utána nőnek a virágok. Tavalyig kb fél méter volt a rózsa. Mára már nálam is magasabb.
2022. jún. 6. 10:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Tavaly nőtt a hosszú szár? Mert tavasszal nem metszetted meg?
2022. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen tavaly. Most attól tartók, hogy a növekedés idén is folytatódni fog.

Tavaly tavasszal is visszametszettem, idén tavasszal is.A virágok elvirágzása után is le szoktam vágni egy kis részt mint korábban írtam.

Elvirágzás utáni metszést követően eddig nem hozott hosszú csupasz szárat tavaly igen.

2022. jún. 7. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!