Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a rózsámmal ha...

Mit csináljak a rózsámmal ha kb 150 cm hosszan nincs a szárán semmi ág csak tövis?

Figyelt kérdés
A végén sokk gyönyörű virág+levél van de a hosszú törzse nem szép. Visszametszem? Adjak neki + tápanyagot? Több évtizedes rózsabokorról írok.

2022. jún. 5. 11:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na most nem értem.

Azt is írod, hogy tavaly hozta ezt a mostani csupasz szárat, meg azt is, hogy idén tavasszal megmetszetted.

Akkor egy ilyen hosszú csupaszt rajta hagytál metszéskor? Miért? Le kellett volna vágni úgy, hogy a tavalyi növekmény alján maradjon mondjuk 3-4 rügy. Mostanra hozott volna új hajtásokat lentről.

A rózsa, mint a legtöbb növény, mindig a tetején hozza az erősebb hajtásokat, hogy megelőzze a többi növényt, ami fölé nőne, és leárnyékolná. A vadrózsánál ez úgy működik, hogy "fejnehéz" lesz a hosszú, akár 3-4 m-es vessző az új hajtásoktól, és szétborul a bokor, elárnyékolva maga alatt minden más növényt, ami versenyezne vele a vízért és tápanyagért. A nemes bokorrózsák viszont vastag, erős hajtásokat hoznak, ezek nem borulnak szét, csak törnek. Ez ellen van a metszőolló, minden tavasszal le kell vágni annyit, hogy alulról való kihajtásra kényszerítsük a bokrot. Ha jól csináltuk, akkor alulról is jön hajtás, és akkor ezek maradjanak meg, az idősebb (magasabb) részeket pedig teljesen távolítsuk el.

2022. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11X# Tudom hibáztam. :(

Bíztam benne hátha mégiscsak lesz valami oldalhajtás rajta előbb vagy utóbb de nem lett.

Van esetleg olyan nővény amit felfuttathatnék rá? Vagy ez 100%-hogy kizárt.

Most levendulák vannak alatta.

2022. jún. 7. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!