Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos fűnyíróhoz utólag...

Elektromos fűnyíróhoz utólag lehet akkumulátort venni?

Figyelt kérdés
Unom már a folytonos vezeték dobálást fűnyírózás közben, és arra gondoltam, hogy vennék egy akkumulátort, valahogyan rátenném a fűnyíróra, és egy vezetékkel csatlakoztatnám. Lehetséges ez? Milyen akkumulátor kell?

2022. jún. 26. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el, nem jön össze. 230V-os vezetékes fűnyíróból soha nem lesz akkumulátoros cucc.

Vegyél egy aksis fűnyírót. Mindenki jobban jár!

2022. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de nincs értelme.

Nem csak akksi kell.

Ahogy az első írta, vegyél egy gyárit.

2022. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2# Igen teljesen igazad van, elméletileg lehet, de mire összeeszkábálja (inverter, aksi tartó, csatlakozások, teljesítmény kezelése, megnövekedett súly a kis kerekekre, stb.) gyakorlatilag kezelhetetlen lesz az átalakított fűnyíró. Ezért írtam, hogy gyakorlatilag soha....

1# voltam

2022. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ha 220-as, akkor ne küzdj vele, nem lehet..illetve a #3-as pedzegette az okokat...


Vezsel egy makita, vagy noném aksis fűnyírót, probléma pipa.


A nonémeket ráérsz éjjel tölteni, a drágábbak tartósabbak, talán két aksi is van hozá, gyorsabban veszik fel a delejt.

2022. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Veszel nagy kapacitású zselésakkukat, párhuzamosan bekötöd őket, veszel mellé egy invertert (~60-150$).

Kell hozzá egy fém konzolt gyártani, illetve az akkuk nem lesznek örökéletűek (5-6 év max).


Ezek a legolcsóbb akkus fűnyírók igen kis teljesítményűek, és kis kapacitásúak, ennyi erővel már vehetnél kézi hajtásút is. Hatalmas scamnek tűnik ez az egész. Nagy teljesítményű akkus készülékből 100, de inkább 150eFt alatt csak gyerekjátékot fogsz kapni.

2022. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát akkor inkább veszek egy akis fűnyírót, ha ennyi minden kell. Ajánlani tudnátok esetleg, hogy milyet vegyek? Kb. 200 nm-es területet szoktam vágni.
2022. jún. 27. 05:51
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]


2db 4Ah-s akkuval kb. 40 perc az üzemidő. Annyi idő alatt bőven lelehet tolni 200m2-t.

2022. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Kivéve ha marhára nem halad a szöcskeijesztgető. Felszorzod, kb 140Wh, ha 40 perc alatt lemegy, akkor kb másfélszerese a felvett teljesítmény, mennyi lehet a leadott?
2023. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


Kivéve igen... csak hogy ez halad!!!

Nézz utána miről van szó és utána hozzá is lehet szólni! Amúgy ez közel 1 éve feltett kérdés, ennyire talán nem kell unatkozni! :)

2023. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Nyög-szuszog a ritka fűben, feltételezem borotvaéles késsel. A másik videóban látszik kb, hogy hol talál magára, 30-40 perc talán nem annyira sok egy ekkora területre, bár egy ötven köbcentis kínai fűkaszával több mint dupláját lenyomom neked úgy, hogy nem sietek egyáltalán, a terület se ilyen sík, a fű is nagyobb, és kábé ilyen egyenletesre kéred. Egyéves kérdésnél meg talán ne kiálts már nekrózást, simán témán belül keresve volt az első találati oldalon, nem unatkoztam épp. Barátkozz meg a gondolattal, hogy a tanácsod szerinti a legtöbb embernek nem a legjobb választás! Ha kényszeres gyepgondozáshoz kell, szempont a kis zaj, négy nagy akkuval, dupla töltővel megérheti, minőségprobléma ott nem lesz vele. Mi inkább szórjuk a vadvirágmagot, és hagyjuk élni őket. Oda azért nem jó semmilyen fűnyíró, ezt például meg is ölnénk vele rövid úton. Ugye ez meg nagyjából a másik szélsőséges use case. Csak én nem ajánlanám senkinek, hogy gyakorolja szobrászatig magát fűkaszával, ráadásul pont kínaival.
2023. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!