Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes még permetezni az...

Érdemes még permetezni az almát (golden és idared)?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már nem.
2022. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi ellen? Azt azért nem ártott volna beleírni a kérdésbe.

Pl. gombabetegségek ilyen forró és száraz időben nagyjából kizártak. Tűzelhalás és más baktériumok is.

De a rovarok és atkák még vannak. Pl. az alma legveszélyesebb kártevője, az almamoly második nemzedékének rajzása közepén vagyunk. Az első meg a második nemzedék gyakorlatilag összeér, és idén kb. biztos, hogy lesz harmadik nemzedék is, úgyhogy még szeptember közepén is előfordulhat almamoly. De augusztusban aztán egész biztosan tömegesen lesznek, ha nem jól sikerült az első nemzedék likvidálása.

Valamint augusztusban elboríthatja az almafákat (az almákat is) még a kaliforniai pajzstetű, lehet még almailonca, sodrómoly, vértetű, atkák, stb. Ez utóbbiak esetén elég figyelni a fákat, és ha vannak, akkor permetezni. Viszont az almamoly ellen csakis és kizárólag megelőző csapást lehet mérni. Ha már benne van az almában a kukac, azt onnan már nem lehetséges kiszedni, az alma elpusztítása nélkül.

2022. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tambi3 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Pontosan négy évtizeddel ezelőtt szigorlatoztam a "Mezőgazdasági kemizálás" tantárgyból, melynek keretében nagyjából 1500-2000 kártevőt, latin neveikkel, az ellenük való védekezési módszerekkel és vegyszerekkel együtt kellett volna tudni... Nem nagy csoda, hogy elsőre nem is sikerült...


Ma már csak annyi maradt meg bennem, hogy a gyümölcsfák vegyszeres kezelésénél legfontosabb a vegyszer "élelmezés-egészségügyi várakozási ideje", mert ez akár több hét is lehet, így akár mérgezett is lehet az alma, mint Hófehérkéjé...


Tudom, hogy nem egyszerű túlélni, mert pilótaként a saját permetemtől wofatox mérgezést kaptam, és valóban kétesélyes volt a dolog...


A kisebbik baj, ha néhány "kukac" előfordul...

2022. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én Aug. 4.-én fújtam rájuk a második adag Coragent, de még idén lehet kapnak egy kezelést piretroiddal.
2022. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!