Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát érdemes ültetni,...

Milyen fát érdemes ültetni, ha azzal számolunk, hogy marad ez a klíma, szárazság?

Figyelt kérdés
Ősszel teli szerettük volna gyümölcsfákkal ültetni a kertet, de most értelmét nem látom (annyi víz elmenne rá). Tehát jó lenne ha valami fogyasztható lenne.
2022. aug. 9. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit szerettek enni. Én pl. a cseresznyét nem szeretem, azt nem ültettünk, barackfát viszont igen.
2022. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Víz nélkül egyik sem terem, azt jó ha tudod. Alma, körte, szilva viszonylag bírja a szárazságot.
2022. aug. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vannak idősebb fáink. Tudom, hogy a gyökerezés idejében kívánja a vizet, nem is ez a gond. Hegyoldalban lakunk és ha most felnézek rá olyan, mint ősszel. A termelők nem győzik locsolni a szőlőültetvényeket, az allatunk lévő szántón lévő kukorica el sem jutott a beérésig. Ilyen szempontból próbálnék gondolkodni.

Kettes köszönöm a tippet!

2022. aug. 10. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alma bírja a szárazságot, legfeljebb kevesebb virágrügy képződik így kevesebb termés következő évben, de azokat kineveli. A körte is hasonló. Szilva meg alapból bírja a szárazságot. Fügének alapból kevés víz kell.


"Hegyoldalban lakunk és ha most felnézek rá olyan, mint ősszel. "


Gondolom valami déli fekvés, homokos föld. Oda csakis szőlőt vagy homoktövist. Vagy Cikória.

2022. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Ha ilyen évek lesznek mindent locsolni kell. Szőlőt 4 szer árasztottam. A fákat szintén. Az ősziket már késön olyanok is mint a puskagojó.
2022. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, ugye, kérdező?

Voltak már nagy szárazságok korábban is, és lesznek még esős évek ezután is. Pl. a '90-es évek első felében is voltak extrém száraz évek, utána meg 2000-ben a fél országot elmosta nyáron a víz.

Most novemberben vegyél olyan fákat, amilyeneket szeretnél, jól beiszapolod, és kész. Utána jövőre 3-4 alkalommal megöntözöd őket, és ennyi, többet nem muszáj a világ végéig se, ha nem akarod. Én már ültettem életemben legalább 150 fát, és így működik a dolog. A termő növények folyamatos csepegtető öntözése azért kell, hogy eladható termésed legyen. Ha nem öntözöd, akkor legfeljebb 10 évente egyszer nagyon vacak a termésed. A túl sűrű árasztásos öntözéstől tönkremegy a talaj, onnantól abban az évben már mindig öntözni kell.

Ami nagyon fontos: ne ültesd túl sűrűre a fákat, ha nem akarsz sokat öntözni. Ha van elég helyük, összeszedik maguknak a vizet. Ha bezsúfolják őket így 4 m-enként, ahogy egyesek szokták, az gáz. Nekem is van 1000 m2-em domboldalon, ahol nem tudok öntözni, 35 év óta ez az első év, hogy a fáknak komoly problémájuk van a szárazsággal. Nem vagyok benne biztos, hogy még az én életemben lesz még egy ilyen év.

2022. aug. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fügét...
2022. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!