Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék ehető növényeket,...

Szeretnék ehető növényeket, zöldségeket termeszteni a napos erkélyen, hogy kell?

Figyelt kérdés

Szeretnék termeszteni saját pl. cukkinit, újhagymát, koktélparadicsomot, paprikát, salátát (vagy mit lehet??) és arra gondoltam, hogy hátha tud itt nekem valaki ebben tanácsokkal segíteni:

hogy álljak neki és pontosan mi a teendőm?


Gondolom, majd csak jövő tavasszal lehetne ültetni, ugye?


Vennék balkon ládákat, aztán milyen típusú földet vegyek bele? (Lehetőleg olyat írjatok, amit az OBI-ban is be tudok szerezni.)


Mikor és hogyan kell pontosan az ültetést végrehajtani? Hány centi mélyre, milyen távolságba?


Magokat honnan szerezzek be? Honnan lehet tudni, hogy melyik a jó fajta mag?


Ha mondjuk egy érett cukkinit kikanalazok, a magját nyersen már el lehet ültetni vagy meg kéne szárítani és majd csak úgy vagy előbb egy tejfölös tobozba ültetni vagy hogy kell?


Vagy ez nem így működik?


Próbálkozott már valaki ilyesmivel az erkélyén?


Minden hasznos válasznak örülnék és előre köszönöm!



2022. aug. 10. 20:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A paprika pedig úgy néz ki, hogy ültettem kb 25 kápiát meg 25 fehéret. Azt hittem sok lesz. Marha kevés. Jövőre minimum 2x annyit fogok. És elfelejtem a kápiát, mert marha lassan terem meg érik.


Egy erkélyen kb mutogatásból tudod termeszteni de ellátni nem nagyon fog, arra számíts. Paradicsom talán a legjobb, pl datolya féle. Azon sok terem egyszerre és lehet folyamatosan szedegetni. De abban se fogsz dőzsölni.

2022. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

9:-es pont azért tettem fel itt a kérdéseket, hogy kiokosítsatok, és nem hinném, hogy ne lehetne rá jó válaszokat kapni azoktól, akik értenek hozzá és van hajlandóságuk nekem segíteni megvilágosodni.


Olvasgatok, azért merült fel a kérdés is... !


Oké, hogy két ubi, de ez most palántára magra vagy mire értendő és a rácstól mekkora távolságra?!

2022. aug. 10. 22:39
 13/28 A kérdező kommentje:
10: én a legapróbb, salátának való cukkinira gondoltam s nem azokra az óriásiakra.
2022. aug. 10. 22:41
 14/28 A kérdező kommentje:
11: akkor a paprika felejtős?
2022. aug. 10. 22:43
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de..:

Nagyon örülnék, ha valaki végigmenne a kérdéseimen és mondatonként megválaszolná itt, már ha van pár perce rám az életéből, köszi! :(

2022. aug. 10. 22:55
 16/28 anonim ***** válasza:

nem felejtős a paprika, de kb fogsz tudni ültetni talán 4-5 tövet az erkélyeden. Ami aztán teremget pár darabot. Talán 2-3 hetente egyszer le tudsz szedni belőle annyit amiből megvacsorázol. Ha épp nem zabálja meg valami rovar, vagy egyéb okból nem rohad le.


Szerintem paradicsomot ültess, abból is tleg a kisebb szeműűeket. datolya, koktél. azok kicsit gyorsabban érnek, nem kell hetekig nőniük, plusz szépen megy felfelé. Egy karóhoz folyton kikötözöd ahogy nő fel.

Plusz a paradicsom utóérő, ha lekerülne zölden, még az ablakban is megpirosodhat valamennyire utólag.


Sajnos lakás nem zöldségeskertnek való, ezt el kell fogadni.

2022. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Nem "dőzsölni" szeretnék, csak kertészkedni ezen a pár nm-en...


Nem gondoltam volna, hogy ilyen lehetetlen küldetés. :D :(

2022. aug. 10. 23:02
 18/28 A kérdező kommentje:

16: én is koktélparadicsomra gondoltam, benne is van a kérdésemben.


Köszi a megerősítést.


De hogy lássak neki?

2022. aug. 10. 23:05
 19/28 anonim ***** válasza:
#17: Ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet, nem lehetetlen küldetés, még ha csak pár db ezmegaz nő is, már az se rossz, sikerélmény! Haverom pl. chilipaprikát nevel a teraszon.
2022. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

19: köszönöm, ez a hozzászólásod nagyon jól esett a lelkemnek! :)


Igen a sikerélmény lenne a lényeg nekem is, ezért szeretném jól csinálni, de a guglin hiába olvasgatok, ott főleg szabadföldi és már kertészkedni tudóknak szóló cikkeket találtam, sajnos egyik sem totál kezdőknek való s pláne nem tősgyökeres városinak szóló nyelven íródott.

De majd még keresgélek videókat is, hátha találok valami gyakorlatban használható, egyszerű módszert és magamtól kikupálódok jövő tavaszra.


Én naivan azt reméltem, hogy valaki majd megírja nekem, hogy akkor vegyek xy típusú földet meg z típusú magot és azt ekkor meg akkor így-úgy kell elvetni és mire vigyázzak és hát érted, szóval gyakorlatban pontosan mit kellene csinálnom lépésről-lépésre és hogyan ehhez a pár darab növényhez, hogyha már kidobok rá pénzt, akkor legalább teremjen valamim és ne menjen kukába az egész próbálkozás. De nem gondoltam volna, hogy kiröhögnek.

Nem doktorálni akarok belőle.


Na, mind1!


Legalább kiírtam magamból.


Azért még nem vették el a kedvemet teljesen, mert nagyon szeretem a növényeket, csak eddig még ehetőekkel nem próbálkoztam, szobanövényeim vannak csak - már amelyik megmaradt. :D :(

2022. aug. 11. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!