Kezdőoldal » Otthon » Kert » Étkezési lencsét érdemes...

Étkezési lencsét érdemes ültetni? Ehető (főzhető) lesz a termése? Gondolom nem bio az élelmiszerbolti, de ennek ellenére ha kikel, egészséges megfőzni és fogyasztani?

Figyelt kérdés

A szobában például remekül csírázik, pár hónapja még a hideg pincében (kb 10 Celsius fok) is csíráztattam, 4-5 nap alatt csírázott.


Csak az aggaszt, hogy mivel étkezési lencse, tehát nem gazdabolti, nem tasakos, hanem kifejezetten élelmiszerbolti, főzésre, evésre szánt, és nem bio, hogy ez nem okoz-e gondott, ha veteményesből kikelnek a lencse "hüvelyek" (nem tudom, mi a megfelelő kifejezés erre), és leszüretelném, megfőzném. Ez esetben nincs egészségre ártalmas hatása, összehasonlítva a gazdaboltban vásárolt, kifejezetten vetésre szánt lencsemagvakból kikeltekkel?


Azért tettem fel a kérdést, mert jelenleg egészen sok étkezési lencsém van, meg is főzöm/főztem már egy részét, de, gondoltam, miért ne tesztelném a veteményesben is...



2021. jún. 17. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ezt főzöd és eszed, akkor miért kellene félned az egészségre káros hatásaitól. Ritkán termesztik kertekben, de lehetséges. Munkaigényes a szemek kifejtése a hüvelyből.
2021. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyébként miért munkaigényes? Hogyan zajlik? Nehéz kinyomni a "hüvelyéből"? Még sose láttam lencsepucsolást.


Amúgy csak kis mennyiségben tesztelném, kíváncsiságból, aztán kifejteném a lencseszemeket. Kis mennyiségben -mondjuk, 1 nm föld- sem éri meg kézzel "kiszemezni" a lencsét, ha megérett?

2021. jún. 17. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont az lehet vele a baj inkább, hogy nincs megfelelő vegyszerrel kezelve, mint a vetésre szánt mag, így könnyebben megtámadja a zsizsik. Babnál ez biztosan gond, szerintem a lencsét is érinti. De lehet, hogy az első évben még nem lesz probléma, csak ha mindig a saját magodat forgatod vissza.
2021. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 nm-nyi föld termését megtisztítani nem nehéz, de könnyen megoldható, ha valaki ragaszkodik a saját termesztéshez. Ezt játszva kifejtheted a hüvelyekből.
2021. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. jún. 18. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!