Kezdőoldal » Otthon » Kert » Macskamentát hogy kell csírázt...

Macskamentát hogy kell csíráztatni?

Figyelt kérdés
Szereztem macskamenta magokat(Nepeta a masik neve) Szeretném kicsíráztatni,de soha nem kertészkedtem,es tanácstalan vagyok.Olvasgattam neten hogy kéne nekifogni,de számomra nem volt teljesen érthető ahogy leírták.Minden tippet elfogadok:)Sajnos tőről egyszerűbb lenne,viszont nem kapok sehol Magyarországon,mintha nem is létezne ez a nővény.

2022. okt. 1. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi simám elszortuk a földbe és kihajtott. Mint a fűmagot.
2022. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magról még nem próbáltam mentát, de ha próbálod, szerintem csak tavasszal próbáld, szabadban, mert télen nem fogod tudni bent életben tartani.

Bár tavaszra meg esetleg elveszíti a csíraképességét. Vagy már most se csíraképes esetleg...

Most esetleg úgy próbáld meg a felét, hogy kelésig bent, utána kiteszed valami nagyon világos, hűvös helyiségbe.

Vagy veszel mégis tövet. Én találtam többet, ahol jelenleg is van:

[link]

[link]

[link]

2022. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. okt. 1. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem találok már hónapok óta keresem, viszont én már magot sem találtam az idén, pedig minden boltban néztem.

Most rendeltem egy fát a Megyeri Szabolcs kertészetéből, azzal együtt rendeltem egy cserép macskamentát, van többféle is nála. Csak neked nem igazán éri meg a 2500-3000 Ft-os szállítási költség, csak ha mást is rendelsz.

Mondjuk azt hozzátenném, hogy az én macskáimat hidegen hagyja ez a macskamenta, nem reagálnak úgy rá, mint amit a Fressnapf-ban veszek kis macskamentás párnát. Lehet, hogy más fajta.

2022. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!