Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát/növényt érdemes...

Milyen fát/növényt érdemes ültetnem, ha pénzt szeretnék keresni az üres telkemmel? (Kb 5000 négyzetméteresi)

Figyelt kérdés
Van egy üres telkem dombos területen, tehát nem teljesen sima az egész, viszont valamilyen fákat, bokrokat, vagy valamilyen növényt tudnék ültetni, de csak olyat szeretnék, amiből pénzt is tudnék csinálni. Általában munka mellett hetente egyszer, hétvégén tudnék kijárni gondozni a telket. (Tisztában vagyok azzal is, hogy akár több évet kell várni ahhoz, hogy termés is legyen)

2022. okt. 30. 21:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
24%

A talaj típusa és a klíma nagyban meghatározza, hogy mit érdemes termeszteni.

Hozzáértés nélkül én a gyümölcsöst nem javaslom.

Fél hektáros gyümölcsös rengeteg munkát ad egy időben. Egy kis család nem bír el vele.

Metszés, permetezês, szüret, stb...

Ki veszi át, a nagyából egy időben termő gyümölcsöt. Ha nem veszik át, hol tárolod? Fel tudod-e dolgozni?

Adok két tippet. Járj utánna. Mák és torma.

2022. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
34%

10-es vagyok, a rendőrők először nem akarták elhinni, hogy nem mi rendeltük a kivágást, mert a keréknyomok alapján több, többtonnás teherautó és több traktor-féleség (amik valószinűleg a favágást végezték). Amikor mi mondtuk, hogy ekkora felvonulást nem csinálhattak feltűnés nélkül, nem igaz, hogy ők sem láttak semmit, amint a falun végigvonul egy munkagép-sereg és több, többtonnás teherautó. Erre mondták, hogy mi rendeltük meg, és nem tudnak semmit sem tenni, hacsak nem bizonyítjuk be, hogy ennyi munkagépet nem mi rendeltünk oda.

Higyjétek el, hogy ezek nem a falubeli cigányok voltak. Azok "csak" a konyhakertet lopták, és kisebb falopásokkal beérték. Viszont egy Tüzép-beszállító "hadsereg" simán megcsinálta.

2022. nov. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!