Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes vettni ha van kb...

Mit érdemes vettni ha van kb 600-700 négyzetméteres űres telekrészem?

Figyelt kérdés
Van egy 1600 m2-es telkem, amin nyáron kész lesz a ház is (140m2). Kb megakatom felezni, ház felőli felét fűvesíteni parkosítani szeretném, hátsó részbe tyúkoknak akarok helyet biztosítani és egy ksi vetteményest létrehozni, kert egyik felére pedog gyümölcsfákat gondoltam. Viszont még így is marad vagy 600 m2 területem (ha nem több) teljesen kihasznalatlanúl, mit bírok ültetni bele úgy hogy ne kelljen vele sokat vesződjek (öntözés, gazalás) ?? Nem baj ha néha foglalkozni kell vele csak azért túl sok idő sem szánnék rá.
2021. jan. 6. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Keresztet és bukfencet .

Amúgy meg bagolyborsót .

2021. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

6 év kertészkedés tapasztalata után mondhatom, hogy én mit ültetnék:

- jófajta, tihanyi levendulát

- évelő fűszernövényeket: oregánó, lestyán, citromfű, menta, rozmaring, kakukkfű, zsálya. Utóbbi 3-at egész télen szedheted, nem vagy meg.

Nem sok gond van velük, képesek jó elterjeszkedni, míg meg nem nőnek, gazolni kell, és ennyi. Betegségük sincs egyiknek sem.

A levendulát kell kétszer egy évben metszeni. Az egyik ebből maga a virágszüret :)

2021. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Levendula jól hangzik, a kérdés az hogy hol bírom utána értékesíteni? Illetve a kérdés még az hogy ekkora területen mennyire erős az illata mert csak belegondolok megfájdul a fejem a tömény levendula illattól :)
2021. jan. 6. 08:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Telivágnám pl. szilvával vagy meggyel. Viszonylag kevés gondozást igényelnek. Ha neked nem kell majd kell másnak. Itthon is ez van, leszedik, elviszik a haverok, pénzt nem fogadok el, kapom cserébe a lekvárt meg a pálinkát. Közte elvannak a tyúkok, akár lehetne egy-két birka is vagy kecske.
2021. jan. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj az egészet levendulával beültetni. De ha az egészet beültetnéd, se lenne olyan erős illat. A tömény illatot csak kivonatban érezheted. De hívhatsz méhészt is, mert kiváló méhlegelő.

Olaj üttetésre is alkalmas, de ahhoz lehet kevés a mennyiség. A levendula virágot én frissen csokorba szedve szoktam árulni (őstermelőit kell kiváltani, hogy hivatalos legyen, rém egyszerű), ami marad, megszárítom, lemorzsolom. Úgyis eladható, piacon, online piacon, és mivel nem romlik meg, igazából semmi baja nem lesz.

2021. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ok köszi a választ
2021. jan. 6. 09:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Add oda valakinek használatra.

Ami nem jár sok munkával, az nem is hoz sok hasznot. Közgazdasági alaptétel, mert ha valami kevés munkával is sok hasznot hozna, akkor mindeni azt csinálná, és máris csak fillérekért lenne eladható, vagyis leesne a jövedelmezőség.

600 m2 nem nagy terület, ha értesz hozzá, heti egy délelőtt meg tudsz termelni minden zöldségfélét, ami a családnak kell. Ennél több hasznot nem tudsz kiszedni egy ilyen kis földdarabból.

2021. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, 7-es.

Az én kertemben is csak a dió hoz normálisan pénzt, van is munka vele bőven. Minden évben van egy limitem, ami alatt nem adom el, inkább megeszem én. Eddig még mindig sikerült eladnom.


A fűszernövények és a levendula csak aprópénz, leginkább saját szórakoztatásomra ültettem őket, hogy ne legyen üresen a porta, és ne kelljen folyton kaszálni, akkor inkább legyen miben gyönyörködni.


Annyi felesleges időm meg nincs, hogy valami igazán pénzhozóval foglalkozzam.


Azért így is csurran kevés az évi 250 ezer forint a dió-málna-levendula-fűszerekből.

2021. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Faluhelyen bármit, de ajánlom a mákot. Február közepén már vetheted. Üzletelj a mákkal az üzletvezetőnél.
2021. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem. Igen 600 -700 négyzetméterem gondoltam nem sok pénzt hoz szóval nekem olyan nővény lenne jó ami nem nagy munkával ( heti pár óra) megtermelhető, nem kell folyamatosan őntőzni és mondjuk magunknak és a családnak szétosztható, akár lefagyaszható. Valami hétköznapi nővény lenne a jó csak nem értek hozzá. (Burgonya répa, kukorica stb ilyenekre gondolok)

Olyan nővény kéne ami anyi időt vesz igénybe mint amenyi a gaz lekaszálásával jár, mert így legalább még valami hasznom is lenne a munkámmal :)

2021. jan. 9. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!