Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha gyenge/lassú a vízforgató...

Ha gyenge/lassú a vízforgató attól belealgásodhat medence oldala és a csövek bordáiba a víz?

Figyelt kérdés

A nyáron vettünk egy kerti medencét. Első medencénk. Ugyanakkor hiába ment kb 10-12 órát egy nap a keringető egy idő után mindig bezöldült a medence keringetőjének a csöve, plusz nyálkás volt a medence alja oldala. A medence oldaláról naponta ledörgöltük partfissal a csöveket meg hetente kimostam jó erős vízsugárral és végighúztam benne egy üvegmosót. Az algaölőből mindig kicsit többet tettünk bele mint amit írt. De ezt leszámítva semmi gond nem volt, tiszta és átlátszó volt a víz. Egész nap le volt takarva nem átlátszó hozzávaló takarófóliával, csak akkor volt szabadon mikor benne voltunk.


A medence egy kör alakú Bestway 305x76 centis és 1246 liter/órás vízforgatót adtak hozzá. Jövőre már erősebbet használunk hozzá, egy 3028 litereset vettem.



2022. nov. 6. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem árt a nagyobb vizforgató, valamilyen szinten segíthet az algásodás ellen. De szerintem fontosabb a víz folyamatos fertőtlenítése, megfelelő mennyiségű klór tabletta adagolásával.
2022. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom hogy milyen mennyiségben mert nem én adagoltam de ilyennel klóroztuk. Külön feloldottuk vízben és úgy öntöttük bele a vízbe:


[link]

2022. nov. 6. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez is alkalmas a klórozásra, de tabletta lehet jobb lenne, mert az folyamatosan oldódik a vízben, és biztosítja folyamatosan a klórt, míg ha egyszerre van beleöntve, idővel elillan a klór, amit pótolni kell.

Esetleg lehet klór tesztet beszerezni, amivel ellenőrizhető a koncentráció a vízben.

2022. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Uszodavegyszert kell használni és mérni, mérni. Tudom, hogy drágább, de megvan az oka. A hipóval, vagy egyéb klórtermékekkel szemben a medenceklór stabilizált, azaz szabályozott lebomlású, vagyis mérhető és hosszabb ideig hat. A medencevíz karbantartására alapvetően két dolog: #1 szűrés #2 vegyszerezés (nem algaölő, hanem klór használatával) Vannak más módszerek is, de ilyen kis medencénél felesleges túlzott költekezésbe keveredni.

A vízbe szennyeződések kerülnek, ha akarjuk, ha nem. Azért kell kiszűrni, hogy az algának ne legyen tápláléka. Hiába járatod 12 órát, ha a klórszint beállítása nem megfelelő. (Ugye a papír patront is rendszeresen, akár naponta többször is tisztítottad?)

A klórszint beállításához először megfelelő PH tartományba kell hozni a vizet mert a határértékeken kívül a klór egyre kevésbé működik, akár teljesen hatástalan is lehet. Ha ez nagyjából jó (többnyire csökkenteni kell a PH-t) annyi gyorsan oldódó klórt kell adagolni, amivel eléred a kívánt klórszintet. Utána lassan oldódó klórtablettával szintentartani és mérni, hogy ha csökkenni kezd a klórszint, vagy elúszik a PH akkor korrigálni. A túl sok klór sem jó, ezért mérés nélkül a vízkezelés nem igen megy. Nem kell über precíznek lenni, de a sima klór ide nem jó. Nagyon rövid idő alatt kiürül a vízből. Hipót csak időnkénti sokkoló klórozáshoz szoktunk használni, de akkor egy napig nem tanácsos a vízbe menni.

2022. nov. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem lassan oldódó tabletta formájú uszodaklórra lenne szükséged és amíg ki nem ismered a vizedet, mérni, hogy jó-e a klórszint. Később, ha tapasztaltabb leszel, egyre kevesebb idő lesz a vizet szintentartani. Nem ördöngősség.

A papírszűrők sajnos elég macerás és nem túl hatékony eszközök de a betétet rendszeresen tisztítani kell.

2022. nov. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!