Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen típusú gyümölcsfákat...

Milyen típusú gyümölcsfákat érdemes venni, amelyek jól bírják, várhatóan nem megy tönkre és lesz rajta termés pár év múlva? Főként alma, cseresznye, barack, körte érdekelne.

Figyelt kérdés

Vas megyében lakunk, szárazabb a föld talán, kevés volt az eső és a teleken azért szelesebb az idő nekik (nincs melléképülettel védve stb.)


2 éve ősszel vettünk több csemetét, először 4 db-ot. Almát (pirosalma), cseresznye (germezdorfi), körte (kobak), sárgabarack (ennek nem tudom a pontos fajtáját, nem találtam meg a bilétáját). A sárgabarack szárát megrágta valami, ezért tönkre is ment. Hálóval körbe lettek rakva a gyümölcsfák a vadak ellen. Akkor ősszel pár héttel vettünk egy másikat ugyanabból a barackból, védettebb helyre ültettük, de ismételten tönkrement. Tavaly nyáron már a cseresznye is tönkrement.

Egy évvel később, tavaly vettünk még egy almafa csemetét (golden) és egy feketeszeder csemetét.


Azért többször meg lettek öntözve, mégis tönkrementek. Az első barack érthető volt, megrágta valami. A második barack és a cseresznye viszont nem tudjuk, hogy miért mehetett tönkre. Nem látszódott rajtuk semmi. Barackon hajtás, levél se volt. Cseresznyén viszont volt, tavaly nyáron ment tönkre, levelein semmi sem látszódott. Egyszer csak lehullottak és elszáradt az egész.



2023. márc. 26. 16:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nem nagyon volt eső, a föld száraz volt, ezért öntöztem. Veteményes kerten is láttam a szárazságot.
2023. márc. 29. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!