Kezdőoldal » Otthon » Kert » Használhatok-e a 400 liter/per...

Használhatok-e a 400 liter/perc kapacitású, 6 bar víznyomást adó mélykúti szivattyúval valamilyen kerti öntözőfejet?

Figyelt kérdés

Kör- vagy négyszögpermetező eszközt (például a leszúrható, vagy a piramis formájú, vagy a billegő négyszögű) szeretnék használni a telkemen, de ezekre 2-4 bar nyomást, illetve maximálisan 15 liter/perc vízmennyiséget adnak meg.

Mi történik, ha a jóval nagyobb nyomást és vízmennyiséget adó szivattyúra kötöm? Szétmegy az eszköz, vagy csak messzebbre és többet locsol, esetleg túlterheli a szivattyút, ami tönkremehet?



2023. ápr. 4. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Siman szetnyomhatja a szivattyu ezeket a gyenge fejeket, lerugja rola a veget aztan szokokutad lesz, nem ontozod.
2023. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Túlterhelnéd vele a szivattyút.


Én is szoktam direktben a szivattyúról üzemeltetni ilyeneket, meg csepegtetőt. Nekem sima kerti szivattyúm van 70L/percet tud mindig annyi eszközt kötök rá egyszerre hogy kényelmesen 1,5-2 báron üzemeljen.

2023. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ad 1.

Köszönöm. Amennyiben a legegyszerűbb kézi szórófejjel sikerülne a locsolás, akkor lehetne esély a piramis öntözőfej használatára is?


Mindenkinek aki olvassa még a kérdésemet: 40 liter/perc a kapacitás, sajnos elírtam egy nullával, bocsi.

2023. ápr. 4. 12:05
 4/9 A kérdező kommentje:

ad 2.

Nálad hány eszköz kell ahhoz, hogy 1,5-2 bar legyen, illetve alapból mennyit ad a szivattyú?

2023. ápr. 4. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Papiron 70L/perc, de mivel alul lett méretezve a csőkút ezért gyakorlatban csak olyan 50L/perc


3db hagyományos kattogós szórófejet, vagy pedig 150 méter csepegtetőt

2023. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az én mélykútim 50 méter cső végén is 6 bart tol 12 méter mélyről..sajnos nem lehet vele szórófejjel locsolni, mert nagyon leterhelné a szivattyút..próbáltam, maradt a hordók feltöltése, és locsolókanna.
2023. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent meg kell egy jo nagy tartaly amit a kutbol toltesz, es abbol ontozol a megfeleloen meretezett ontozoszivattyuval.
2023. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira bonyolult. A slagba teszel egy elágazást és rögtön megfeleződött a nyomás és két locsolót működtethetsz egyszerre.
2023. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2023. ápr. 5. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!