Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy öreg barna körtefám,...

Van egy öreg barna körtefám, milyen fajta lehet?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon Taylor's Gold néven van ilyen körte, viszont erről azt írják hogy 1986-ban jelent meg először Új-Zélandon, viszont az én fám ennél vélhetően öregebb!


Úgy néz ki a termése mint a képeken

[link]


[link]



Így néz ki jelenleg a fa: [link]



#Idős körtefa
2023. ápr. 19. 09:30
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
87%
Bosc kobak körte, régi elterjedt fajta.
2023. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1 A Bosc kobak az sokkal hosszúkásabb körte alakúbb.

Ez pedig ilyen gömbölydedebb.

2023. ápr. 19. 12:25
 3/25 anonim válasza:
87%
Nagy és öreg fád van, mivel nincs metszve túlterem. A fa a túl sok gyümölcsöt nem tudja a fajtára jellemző méretűre kinevelni, ezért kisebb, gömbölyű marad.
2023. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Legalább egyszer láttam volna rajta ilyen hosszúkás körtét az elmúlt 30 év alatt, pedig egyszer egyszer a fagy leritkította.


Na mindegy majd ősszel teszek fel képet a terméséről.

2023. ápr. 19. 14:37
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre nekem is a Bosc ugrott be. De abban igaza van a kérdezőnek, hogy túltermés esetén főleg a gyümölcs mérete változik, a formája nem annyira.

Szerintem ez valamilyen bergamott típusú körte. Létezik olyan, hogy Fertődi rozsdás bergamott. De képet nem találtam róla.

Majd ha fotód lesz a gyümölcsről, kérdezd újra, hátha mégse pont ilyen, mint a képen.

2023. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#5 Ha nem felejtem el őszig.


Remélem nem vittem túlzásba a metszést.. Mert ma gondoltam egyet és megmetszettem. 😅 (Sok elszáradt ág volt rajta úgyhogy mindenképp ilyenkor kellett volna hogy lehessen látni hogy mi él, és mi nem.)


Ilyen volt: [link]


Ilyen lett: [link]

2023. ápr. 19. 19:25
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

- Doktor úr, sokáig tart még a műtét?

- Műtét? Hát nem boncolunk?

Na, itt is kb. ez volt a helyzet...

Egy hónappal ezelőtt már jól lehetett látni, hogy melyik ágak vannak elszáradva, mert már akkor is a kelleténél nagyobbak voltak a rügyek, sokat le is vertem. Én is akkor metszettem meg két öreg körtefát.

2023. ápr. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Alexander.
2023. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az Alexandert hívják Mo-on Bosc kobaknak...
2023. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

9!

Így van.

Felénk meg Kormos körte néven is fut.

2023. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!