Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy öreg barna körtefám,...

Van egy öreg barna körtefám, milyen fajta lehet?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon Taylor's Gold néven van ilyen körte, viszont erről azt írják hogy 1986-ban jelent meg először Új-Zélandon, viszont az én fám ennél vélhetően öregebb!


Úgy néz ki a termése mint a képeken

[link]


[link]



Így néz ki jelenleg a fa: [link]



#Idős körtefa
2023. ápr. 19. 09:30
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
25%
Bírom, amikor érési idő, íz és illat nem ismerete mellett ilyen határozottan mernek fajtát meghatározni :D
2023. ápr. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

11

Senki nem határozott meg határozottan fajtát, csak ötleteltünk, hogy mi lehet, minek nézhet utána a kérdező.

Neked mi az ötleted? Elfelejtetted leírni.

2023. ápr. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
100%

Ha nyári és fürtökben nő, akkor lehet pl. a búzával érő egyik fajtája

Ha őszi és nagyobb és nem fürtös, akkor lehet bronzos

Ez csak két ötlet hirtelen, senkit nem akartam leszólni, arra szerettem volna utalni, hogy ilyen kevés információ birtokában elég nagy lesz a szórás a tippeket tekintve

Főleg, hogy ránézésre a fa alkata meg pont olyan, mint a korai arabitkáké... Szóval ez így támpontnak kevés


De mindenesetre az mindenképp becsülendő, hogy a kérdezőt érdekli a dolog, és nem azzal indít, mint sokan, hogy kivágják az öreg értékes gyümölcsfákat, hanem még a fajtája is érdekli!

2023. máj. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#13 Sőt mi több! Már van belőle csemete is. [link]

Egyenlőre barna körte néven :D [link]


Igazából 5db ilyen öreg körtefám van és egy szintén öreg almafám ami valószínűleg már az utolsó éveit éli (már mindegyikből csináltam oltványt)


Az almáról szintén nem tudom hogy milyen fajta, júliusban érik és egyenlőre ilyen finom almát még sehol máshol nem ettem.


Az 5 körtéből az egyikről gondolom hogy Ilonka körte lehet, a többiről beleértve ezt a barnát is nemigen tudom hogy milyen fajták lehetnek.


A legfinomabb közülük az amelyiknek ilyen viszonylag apró, sötétzöldből világoszöldbe érő kissé szeplős gömbölyű termései vannak.

2023. máj. 2. 15:48
 15/25 anonim ***** válasza:
82%

Majd éréskor mutass képeket.

Bolti oltványt vettél csak azért, hogy beleolthasd ezeket?

Annyit szerintem megérdemelne a csemete, hogy legalább egy méteres kört megkapálsz, ne ölje el a gyom. Meg lepermetezed levéltetű ellen valami felszívódóval, ameddig nem lesz komoly a kár. (A tetején a csúnyán összetekeredett levelek a tetűk miatt jártak így.)

2023. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

A permetezés már megvolt tegnapelőtt mospilan-al és topas-al.


Alanynak vettem őket, (alanynak is árulták őket) így engem is meglepett mikor megérkeztek hogy oltványok.

Egyébként vadkörte csemeték voltak, ezeket oltottam át a saját körtéimre.

2023. máj. 2. 16:57
 17/25 A kérdező kommentje:
Innen rendeltem őket [link]
2023. máj. 2. 17:02
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

A Topas ezekre felesleges volt. Nincs most semmi olyan gomba, ami ellen most ezzel tudtad volna védeni.

A Mospilan jó volt.

2023. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#18 De! Varasodás ellen pl jó.


De ezekkel együtt fújtam a csonthéjasokat meg a szőlőt is.

2023. máj. 2. 20:28
 20/25 NTBS ***** válasza:
Ennyiből én nem tudom.
2023. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!