Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet a fűkaszába utólag...

Lehet a fűkaszába utólag olajat juttatni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Kicsit elb...tam. nem jó arányú keveréket használtam a kétütemű fűkaszába. Legalábbis erre gyanakszom, mert egy idő után leállt, és berántáskor csikorog és megakad.

Lehet utólag orvosolni a helyzetet némi kenőolaj célzott bevitelével? Ha igen, hogyan álljak neki?



2023. ápr. 22. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

kicsavarod a gyertyát, és pár csepp varrógép(műszerolajat)csepegtetsz a dugattyú tetejére. Próbálod megforgatni, ha forog, már nagy baj nem lehet. Pláne, ha nem nyikorog...

Kiöntöd a tankból a rossz benyát, és keversz egy megfelelő keveréket(gyári ajánlást) 2T olajat használj, ne autó-motorolajat.

Újból próbálkozol, ha szikra is van, akkor töltheted anjó keveréket. Gyertya vissza, aztán berántod..

Szerintem simán besült. Nem kell azonnal szervizbe rohanni, meglátod mit tud.

2023. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha tényleg besült, akkor az már kuka, szerintem. Ha csikorog, akkor végigkarmolja a henger falát, ott már rendes kompresszió nem lesz.

Milyen keveréket használtál, és milyen kellett volna?

2023. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Jaja, és hogy sikerült elemi matekot eltéveszteni?
2023. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mégsem a matekkal volt a baj. MOL Arol 2t-t használtam. Többek szerint az nem kellett volna, inkább valami jobb márka saját olaját.
2023. ápr. 23. 08:40
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Arol 2T? Hát az ásványi olaj. 50 éves gépekbe, amiknek nincs nagy fordulata, esetleg megteszi, de azokba se túl jó.

Semelyik gépgyártó cég nem gyárt olajat. Csak vesznek valamit, amit felcímkéztetnek a saját nevükkel, és drágábban eladják.

Vedd meg akár a legolcsóbb fullszintetikus olajat, az is fényévekkel jobb az Arolnál.

[link]

2023. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, kipucolja a rendes olaj idővel. Én szétkapnám és kipucolnám, esélyes, hogy a lekozmált gyűrűk problémásak maradnak.
2023. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!