Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ibc tartàlyból csepegtető...

Ibc tartàlyból csepegtető rendszert üzemeltetek búvàrszivattyúval. A szivattyú be van programozva.A problémàm ,hogy miutàn leàll a szivattyú utàna is szivàrog a vîz gondolom a vàkum és a gravitàció hatàsàra.Mit kell beépîtenem ,hogy ez megszűnjön?

Figyelt kérdés

#csepegtető #Buvàrszivattyú
2023. ápr. 29. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy mágnesszelepet, ami elzár ekkor.

[link]

Az is lehet, hogy a szivattyúra semmi szükség, sőt ugyan nem nagyon értek hozzá, de egy csepegtető rendszerrel elvileg fojtod a búvárszivattyút, annál pedig a szabad vízáramlást teljes mértékben biztosítani kell, így meglátásom szerint a búvárszivattyú nem lesz hosszúéletű.

2023. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tulajdonképpen mindent jól ír.

Kivéve azt, hogy szivattyúra nincs szükség. A csepegtetőszalagok általában 0,3-0,8 bár közt üzemelnek jól. Ami minimum 3 m esést igényel. Egy 1050 l-es tartálynak ehhez elég komoly állvány kellene.

Viszont az IBC-ben a víz algásodni fog, eltömődik a csepegtetőszalag. Vagy a szűrője, és akkor leég a szivattyú.

Közvetlenül érdemesebb lenne felhasználni azt a vizet. A frissen vetett füvön kívül semmi nem igényli, hogy gyakran kapjon kevés vizet. (De azt meg nem csepegteti az ember.) Szóval át kellene gondolni az egész koncepciót, nem pénzt ölni bele.

Honnan kerül a víz az IBC-be?

2023. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szabadonálló IBC tartályt be kell tekerni fekete agro fóliával, különben egy hónap múlva minden eldugul az algától.


Amúgy ezt a szivárgást én nem bonyolítanám túl: egyszerű elzárócsap a szivattyú után, aztán szevasz.


Így kell bekötni ahhoz, hogy ne menjen tönkre szivattyú, ha elfelejted működtetni.

[link]

2023. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es, ebben igazad van, csak ha most is elszivárog a víz, akkor ez a szintkülönbség megvan, másképp nem szivárogna el. Merem feltételezni a terepviszonyok olyanok, szóval nem feltétlen kell állványra emelned az IBC-t, ha a földterület, amit öntözöl a csepegtetővel annyival lejjebb van.

Mindenesetre a szivattyú nem fog ettől bedögleni? Mert erős a gyanúm, hogy egy búvárszivattyú igen!

2023. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Már 10 centi szintkülönbség esetén is szivárog a víz.

Ha meglenne a szükséges esés, akkor a kérdező nem szórakozna szivattyúval. Nyilván azért van, hogy legyen nyomás.

2023. ápr. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

A vîz az ereszcsatornàból kerül az Ibc-be.Geotextîlia és szúnyoghàló a szűrője.Kb 0,5 m a szintkülönbség az Ibc-be benne a szivattyú kijön egy slagon keresztül a vîz. Àtalakîtóval csatlakozok a kpe 25 ös csőhöz.Ezutàn leàstam a földbe ott beépîtettem egy szűrőt és egy csapot. Egy T elàgazàs utàn jön ki a földből a 70 cm magas magasàgyàsba.

Ott màr a szallagok vannak

A tartàly és az àgyàs között kb 6m cső van. Természetesen a tartàly le van takarva.

Szóval szerintem mindent jól csinàltam😁.

Azt nem tudom ,hogy nem -e a nyomàs túl nagy,mert csak egyszer kapcsoltam be a szivattyút pàr percre a teszt re. Utàn vettem észre a szivàrgàst.Elzàrtam a csappal.Viszont délutàn csak a csapot nyitottam ki még is folyik a vîz nem kicsit😁.

A szivarttyú amúgy azért kellet ,mert autómatàra talàltam ki

Reggel 1 óràt bekapcsol meglocsol, utàna kikapcsol és rà se kellene néznem.

Viszont îgy a szivàrgàssal túl lesznek locsolva a növények és marhàra nem lesz takarékos a vîzzel.

Jelenleg csak azt tudom tenni ha letelt a locsolàsi idő elzàrom a csapot.

2023. ápr. 30. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem jól gondolom, de szerintem az áram duplájába kerül, mint a csapvíz kerülne. Ami tiszta, nem dugítja el a labirinteket a szalagon, meg nem megy tönkre a szivattyúd az állandó lefojtott üzemtől.

Egyébként se sok mindenre elég ennyi víz. Nekem főleg kertben lévő cserepes növényekre van.

2023. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!