Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez kígyóuborka vagy cukkini?

Ez kígyóuborka vagy cukkini?

Figyelt kérdés
[link]
2023. máj. 23. 01:23
1 2
 1/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Uborka de ,hogy milyen az majd idővel kiderül.:D
2023. máj. 23. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha uborka akkor kígyóuborka... Legalábbis olyan magot vettem.
2023. máj. 23. 03:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Cukkini, ez biztos. Sokkal nagyobb a sziklevele, mint az uborkáé lenne, meg a maradó levelei is. Csak az erős fényhiány miatt néz így ki szerencsétlen.

Miért nem a kertben van, ahelyett, hogy bent kínozod?

Sok reményt már nem kell hozzá fűzni.

2023. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Én is a cukkinire szavaznék.
2023. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Úgy tűnik várnod kell egy kicsit, hogy megtudd.:D Én azért gondoltam uborkára mert a cukkini jobban bokrosodik ez pedig láthatóan kúszik felfelé. Nem vagyok szakértője a zöldségeknek, nyilván tévedhetek is.
2023. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A "kúszás" az valójában fényhiány miatti megnyúlás (etioláció). A teljesen alkalmatlan környezetet a növény úgy értékeli, hogy valami nagy bozót alatt él sötétségben, és ki akarja nyújtani a hajtása végét a világosba.
2023. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Legkésőbb holnap ki ültetem... Aztán csak reménykedek

2023. máj. 24. 15:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha van valami ritkás rácsú rekeszed, akkor borítsd rá ott kiültetve. Vagy ha nincs, akkor kiültetés előtt 2-3 napig valami félárnyékos helyen tartsd, ahol mondjuk egy fa ritkás lombján keresztül kap napot. (Kora reggel és késő délután közvetlenül is kaphatja.)

Igaz, már el vagy késve a kiültetéssel, de ha így fényhiányosan kirakod minden szoktatás nélkül, és rájön egy verővényes pár óra, akkor a levelek, de még a szárak is megégnek.

2023. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2023. máj. 25. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyira simának és szőrtelennek látszik a levele, hogy inkább cukkini, mint uborka. Tapogasd meg a levelét, ha nagyon szúr és nagyon szőrös, akkor uborka. Ha nem, akkor cukkini.
2023. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!