Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit ültessek ha depressziós...

Mit ültessek ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok depressziós vagyok nagyon keményen

De észre vettem hogy örömömet találom ha van egy növényem

Szeretnék valami olyan növényt ültetni amir gyorsan nöl és örömömet találom benne

Talán segítene a depresszión ha van valami is csodám vagy hobbim



2023. máj. 26. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán elég az is, ha kiéled a gondozási ösztönöd.
2023. máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
85%

Leginkább minél többmindent.

Nem írtad hol laksz, de

Kezdve a haszonnövényekkel, bab, paradicsom panelban is elvan.

Át szép növényeken, rózsa, tulipán stb

Egészen az elvan növényekig mint a sárkányfa, borostyán, mezei fű stb

2023. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok tarkábbnál tarkább virág legyen körötted. Balkonon neveled, kiskertben a ház előtt, kint a kertben? Ezeket vedd figyelembe és a hozzáférhető virágokból válassz. Járj társaságba, legyen hobbid!
2023. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Hogy adjuk tanácsot azt se írod lakasban vagy kertesben laksz?
2023. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos voltam benne, hogy válaszként itt lesz már a cannabis; kész csoda, hogy még nincs. :D

Viccet félretéve, olyat ültess, amihez megfelelő körülmények vannak nálad (talaj, fény- és hőmérsékleti viszonyok). Azon belül te tudod, mi tetszik, mit gondoznál szívesen, miben leled inkább örömöd. Virág? Leveles dísznövény? Zöldség/gyümölcs? Válassz valamit, vagy inkább több fajtát is, hogy biztosan legyen közte olyan, ami jól sikerül.

Mert erre így nehéz konkrétan válaszolni. A bab például jó gyorsan nő. De gondolom nem azt akarsz. A mamutfenyő lassan nő, és ha erkélyen kertészkedsz, el se fér. ;D

Az egynyári virágok általában elég gyors sikerélményt adnak.

2023. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csodatölcsér, büdöske, árvácska, esetleg zöldségek
2023. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Leilandi ciprus. Vérszilva. Levendula. Újzélandi futó spenót. Tüskétlen fekete szeder.
2023. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
66%

Azt, ami neked leginkább örömet szerez. Magadhoz válassz növényt, ne a diagnóuosodhoz. :)

Én is az ablakpárkány parkosításával és vágott virággal próbálom javítani a hangulatom. Sárga, narancssárga és piros, bordó virágú növények jók lehetnek. Bármilyen fűszernövény, mert az illatuk sok nehézségen átsegít. Nagyon sok gondoskodást a fűszernövények nem igényelnek, csak figyelmet, locsolást. Csak megborzolod őket (nem kell dörzsölni a levelüket, az fáj nekik), és élvezheted az illatuk hatását.

2023. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindenekelőtt egy vérvétellel állapítsák meg, nincs-e pajzsmirigy-alulműködésed, mert az is okozhat depressziót.
2023. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9-es: hogy milyen igazad van! Tapasztalatból tudom. Mióta szedek a pajzsmirigy-alulműködésre gyógyszert, jól vagyok.


Kedves kérdező: ha még elolvasod a hozzászólásomat, mert május régebben volt. Vettem egy önöntözős balkon-magaságyást (lábakon áll). Ültettem bele porcsinrózsát, begóniát, napvirágot és egy csenkeszt. Ez valami szenzációs dolog. Annyira szépen virulnak a virágaim, hogy csak csodálkozom.


Ha a virágok kikerülnek augusztus végén, akkor vagy mángoldot vagy sóskát vagy téli vajfej salátát fogok vetni bele. Plusz metélőpetrezselymet. Télen is lesz zöldségem. Nagyon örülök ennek a kis magaságyásnak.

2023. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!