Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan kerül a krumplibogár a...

Honnan kerül a krumplibogár a krumplimra?

Figyelt kérdés
Talán a földből jön fel?
2023. jún. 9. 14:09
 1/7 anonim válasza:
Istentől származik mint mi mindannyian.
2023. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát te lehet... A válaszok alapján eléggé valószínűsíthető

Valami értelmes ember is válaszoljon... Ha hívő az se baj de én jobban bízom az ateisták ban

2023. jún. 9. 14:29
 3/7 A kérdező kommentje:

Mert aki számára az hihetőbb, hogy valami jó fej lény csak úgy teremt get egyik nap földet másik nap állatokat (nem mondok példát)

Minthogy évmilliárdok alatt az anyag fejlődése útján jutottunk el hátha nem is oda ahol most vagyunk de....

Na szóval aki számára az első verzió hihetőbb.....

Mit mondjak inkább nem mondok semmit

2023. jún. 9. 14:31
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló bocs"... Nem veszem komolyra amit válaszoltál.... Te se értsd magadra az én válaszomat.

Úgy gondolom viccelsz.... Belefér

2023. jún. 9. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
a nagy részük a földből , de vannak olyan kumpírbogarak is akik ősszel elutaznak afrikába és csak tavasszal jönnek vissza
2023. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A krumplibogár úgy szaporodik, hogy az anyukája a krumpli levelének aljára tojja, ott kikel, és folyamatosan eszik, hízik, közben háromszor levedli a régi bőrét, amit kinőtt.

Mikor eléggé megnőtt, akkor bemászik a földbe a krumplibokor alatt, bebábozódik, két hét múlva kikel, előbújik, szexpartnert keres, aztán kezdődik elölről az egész, évente 2-3 nemzedéke van.

Az utolsó nemzedék már nem kel ki a bábból, hanem ebben az állapotban a földben marad. Onnan csak következő évben, április vége, május eleje táján jön elő, mikor már kezdenek kikelni az új krumplinövények. Általában nem ugyanoda szokták az emberek ültetni a krumplit, ahol tavaly volt, de semmi gond, a bogaraknak szárnyuk van, a tizedik szomszédból is odatalálnak hozzád, vagy ahol krumplit látnak.

Hiába próbálkozol kiirtani őket, mindig van olyan trehány barom a környéken, aki elülteti a krumplit, de utána nem foglalkozik vele. Aztán mikor egy hónap után kivetődik a kertjébe, meglepetéssel konstatálja, hogy a bogarak bizony zavartalan magányukban lerágták az összes krumpliját. Ilyenkor nem azon gondolkodik, hogy mekkora barom volt ő, hogy nem permetezte le a bogarakat, hanem "beleverem én a ..szom, kertészkedni nem éri meg" felkiáltással nem megy ki többet a krumpliföldjére, és ott nyár végéig előállítódik a fél falunak elegendő bogár.

2023. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Szomorú vagyok

2023. jún. 9. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!