Kezdőoldal » Otthon » Kert » A zöldségeket hány naponta...

A zöldségeket hány naponta kell locsolni?

Figyelt kérdés
Paradicsom, paprika, eper

2023. júl. 31. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy igénylik. A paprika rendkívül vízigényes például, lógatja a leveleit ha száraz a föld.
2023. júl. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
61%
paradicsom, paprikát naponta, az epret meg nem kell
2023. júl. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te látod, hogy nedves-e a talaj, vagy már kiszáradt. A paprika a legvízigényesebb, a felsoroltak közül.
2023. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a naptár a lényeg, hanem a talaj víztartalma.

Én idén az epret egyszer se locsoltam (érésidőben mindig esett), letermés után meg minek kellene. Tavaly kb. heti kétszer csepegtettem, akkora volt az aszály.

Paradicsomot idén egyik telken egyszer se öntöztem, másik telken talán 3x. De most már vagy egy hónapja nem kellett, esett elég. Paprikát 3-4x öntöztem idén. Tavaly ezeket is heti kétszer csepegtettem. Átlagos években összesen 8-10 alkalommal öntözök. (Ez úgy jön össze, hogy esős időben egyáltalán nem, aszályos időben heti kétszer.)

Azzal ne foglalkozz, hogy a talaj teteje porzik-e. A helyesen művelt föld teteje mindig porzik, mert kapálással elvágtad a kapillárisokat, amiken keresztül elpárologna a talajnedvesség.

Öntözni akkor kell, ha a növények közelében kapával vágsz egy 10 cm mély lyukat, és ott lent is száraz a föld.

2023. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!